GTX 1660 Ti'ı 2K'da kullanmak

Floow03

Hectopat
Daha fazla  
Hayırlı geceler, şu an GTX 1660 Ti ve Ryzen 5 2600X olan bir sistem kullanıyorum. İlk bilgisayarı değiştirmeyi düşünüyordum ama beni zorlayacağı için vazgeçtim. Şu an 2K monitör almayı düşünüyorum ve size sorum şu; aşırı bir beklentim zaten oyk ama ekran kartından 2K çözünürlükte kullanmayı planlıyorum. Tahmini 5 veya 6 ay, düşük ihtimal ise 1 yıl. Sizce kullanılır mı? Oyunlarda high ve gerekirse bazı ayarlar ortada nasıl bir performans alırım? Ve bu ekran kartını 2K çözünürlükte kullanmam bilgisayarın ömrünü kısaltır veya ciddi bir zarar verir mi? (aşırı derecede oyun oynayan birisi değilim, çoğunlukla BF, Valorant ve CS oynarım. Hani bazıları gibi her gün 5 veya 6 saat aralıksız AAA oyunları oynama amacım yok. Aşırı çok olmasa da mesela günde 2 veya 3 saat oynamayı planlıyorum)

2K da oynaman çok zarar vermez modele göre belki daha fazla ısıtır ama ekstra bir zarar vereceğini sanmam ama BF de 2K 60 FPS beklememelisin bence.

Hocam öncelikle sistemi 2k monitör ile kullamanız sisteme herhangi bir zarar vermez. AAA oyunlarda genel olarak orta grafiklerde sorunsuz oynayabilirsiniz. Zaten sizin oynadığınız oyunlar genel AAA oyunlardan daha az sistem geresinimine sahip. Yani bence sisteminiz 1 yıl rahatlıkla idare eder. :)

Bende 1660Tİ kullanıcısıyım bildiğim kadarıyla e spor 1080p kartı diye geçiyordu bu kartlar açar mı açar da tatmin eder mi bilemem, ama 1080p de hiçbir şekil de üzmeyeceğine eminim :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Hocam öncelikle sistemi 2k monitör ile kullamanız sisteme herhangi bir zarar vermez. AAA oyunlarda genel olarak orta grafiklerde sorunsuz oynayabilirsiniz. Zaten sizin oynadığınız oyunlar genel AAA oyunlardan daha az sistem geresinimine sahip. Yani bence sisteminiz 1 yıl rahatlıkla idare eder. :)

Yanıtlar için teşekkürler. Bazı testleri izledim 2K yüksek ayarlarda 50 ve 65 arası değişen oyunlar var. En kötü ayar kısarım, zaten dediğim gibi fazla beklentim yok. 5 ay ile 1 yıl içerisinde 3070'li sistem alacağım için beni idare etmesi yeterli.

Merhaba,

Bazı oyunlarda FPS değerleriniz düşebilir. Yanlış hatırlamıyorsam GTX 750 Ti sonrası görüntü ölçeklendirmeyi destekliyor. Bu özelliğini kullanıp, FPS değerlerinizi artırabilirsiniz.

Bu videoların bazılarını izledim. Sanırım yüksek ve orta ayarlarda az çok beni idare edecektir. Peki 1080 Ultra mı daha iyi yoksa 1440p yüksek-orta karışık ayar mı daha iyi?
Merhaba,

Bazı oyunlarda FPS değerleriniz düşebilir. Yanlış hatırlamıyorsam GTX 750 Ti sonrası görüntü ölçeklendirmeyi destekliyor. Bu özelliğini kullanıp, FPS değerlerinizi artırabilirsiniz.
Teşekkürler, aklımda bulunsun işime yarayabilir

Bu videoların bazılarını izledim. Sanırım yüksek ve orta ayarlarda az çok beni idare edecektir. Peki 1080 Ultra mı daha iyi yoksa 1440p yüksek-orta karışık ayar mı daha iyi?

Teşekkürler, aklımda bulunsun işime yarayabilir
Çoğu oyunda Ultra ile Yüksek arasında pek fark bulunmuyor zaten.
Şahsen ben oyunları oynarken genelde Dokuları Ultra'ya geri kalanı Orta ayara çekerim ki FPS daha yüksek oynayayım.

Geri
Yukarı