GTX 1660 ve R5 3500X ile FPS düşüşü

Afşin Sarı

Hectopat
Arkadaşlar, RX590 ekran kartım bozuldu. Garantiye gönderdim. Muadili olan GTX1660 OC gönderdiler ama tek fanlı. Bu yüzden ısınıyor ve bu durumdan hiç hoşnut kalmasam da yapacak bir şey yok dedim çünkü para iadesi de yapabilirlerdi ve o parayla aynı ekran kartını alamazdım. Bu ekran kartı geldikten sonra küçük oyunlarda sorun yok (Valorant, CS, Minecraft) fakat büyük oyunlarda (BF1, PUBG, BF5) aşırı şekilde oyunuma engel olacak şekilde kasmalar, donmalar söz konusu oldu ve oyun zevkimi alt üst etti. Acaba sorun ekran kartında mı yoksa başka bir şeyde mi?

Tüm driverları kurdum.

Sistem:
Gigabyte B450M S2H.
ASUS GTX 1660 OC.
AMD R5 3500X.
8 GB RAM 3000MHz.

Arkadaşlar, RX590 ekran kartım bozuldu. Garantiye gönderdim. Muadili olan GTX1660 OC gönderdiler ama tek fanlı. Bu yüzden ısınıyor ve bu durumdan hiç hoşnut kalmasam da yapacak bir şey yok dedim çünkü para iadesi de yapabilirlerdi ve o parayla aynı ekran kartını alamazdım. Bu ekran kartı geldikten sonra küçük oyunlarda sorun yok (Valorant, CS, Minecraft) fakat büyük oyunlarda (BF1, PUBG, BF5) aşırı şekilde oyunuma engel olacak şekilde kasmalar, donmalar söz konusu oldu ve oyun zevkimi alt üst etti. Acaba sorun ekran kartında mı yoksa başka bir şeyde mi?

Tüm driverları kurdum.

Sistem:
Gigabyte B450M S2H.
ASUS GTX 1660 OC.
AMD R5 3500X.
8 GB RAM 3000MHz.

1660'tan tam performans için 16 RAM olması lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'den kaynaklı olabilir mi? Isınıyor dediğiniz kaç derece?
büyük oyunlarda 80in altını görmedim hocam.
bende ramden kaynaklı olabileceğini düşünüyorum
Oyun içinde Afterburner ile OSD açarak fotoğraf atarsan yardımcı oluruz.
hemen açıp atıyorum hocam.
20210825130355_1.jpg

Hocam sıcaklığa dikkat etmeyin ilk girdiğim için böyle yoksa 80-85 arası
1660'tan tam performans için 16 RAM olması lazım.
Hocam rx 590a çok rahat yetiyordu bu kart daha fazla mı istiyor yani

Büyük oyunlarda 80'in altını görmedim hocam.
Bende RAM'den kaynaklı olabileceğini düşünüyorum.

Hemen açıp atıyorum hocam.
Eki Görüntüle 1148003
Hocam sıcaklığa dikkat etmeyin ilk girdiğim için böyle yoksa 80-85 arası.

Hocam RX 590a çok rahat yetiyordu bu kart daha fazla mı istiyor yani.

Kullanım yüzdelerini de ekler misin işlemcinin.

Tüm driverları kurdum.

Sistem:
Gigabyte B450M S2H.
ASUS GTX 1660 OC.
AMD R5 3500X.
8 GB RAM 3000MHz.
DDU ile ekran kartı sürücülerini kaldır hem AMD hem Nvidia için. Daha sonra son sürüm Nvidia olanı kurmayı dene.

Geri
Yukarı