GTX 1660S ASUS TUF Ekran kartı 84 derece

Termal macun erimiş olabilir.
Kasanın hava akışı iyi olmayabilir.
Kasaya güneş vuruyorsa bu ısıyı arttırabilir.
İstemeden OC yapmış olabilirsiniz.
Kasa tozlanmış olabilir.

Undervolt yaparak havalar düzelene kadar oynayabilirsiniz. Kartın yanma ihtimali çok yüksek.

Ama sadece Dying Light da yapıyor bunu. Mesela Hellblade kat kat daha ağır bir oyun. Resident Evil Village daha ağır bir oyun. Bu oyunlarda bile. 72 dereceleri görüyordum. Sadece bu oyunda 86 dereceyi görmem mantıklı değil.

Ama sadece Dying Light da yapıyor bunu. Mesela Hellblade kat kat daha ağır bir oyun. Resident Evil Village daha ağır bir oyun. Bu oyunlarda bile. 72 dereceleri görüyordum. Sadece bu oyunda 86 dereceyi görmem mantıklı değil.
Oyunla ilgili ya da ayarlarla ilgili bir sorun olabilir, birkaç ayarlama yapmaya çalışın. Hala aynı sıcaklıkta çalışıyorsa bence oynamayın, karta zarar vermektense oynamamayı tercih ederim.

Dying Light'ın optimizasyonu rezalet zaten. Bende de aynı sorun vardı. 72 dereceyi geçmeyen ekran kartım 81 dereceye kadar çıkıyordu.

@Ölüler Görür oyun zaten tarihi eser, ikincisi çıkacak yakında ısıtıyordur kartı, olabilir. Diğer oyunlarda sorun yoksa kasma bu kadar. Bu oyunda da fan hızını el ile artırıp girersin sıkıntı yok.

Hocam bazı gereksiz şeyleri kapattım. Şu an 72 dereceyi geçmiyor. Optimizasyon ayarlarını yaptım. 73 derece 72 arası iyi değil mi? 75 de takılı kaldı derece çıkmıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı