GTX 1660S Ekran Kartı Fanının Dönme Hızı

Poruchitel

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. GTX 1660 Super kartımda kronik bir sorun var galiba, fanlar dönmeye başladığı zaman çok ses çıkartıyor ve 3 saniye sonra gidiyor ancak bilgisayarla uğraşırken fanlar çok kez dönmeye başlayıp geri duruyor ve dönmeye başlarken çıkan ses beni çok fazla rahatsız ediyor. Bilgisayara bakarken sürekli bir sürtme sesi gibi bir şey duymak çok rahatsız edici. Salgından dolayı garantiye de yollayamadım. Bunu çözmek için de fan hızlarını böyle yaptım. 0-30 Derecedeyken %30, 50 derecedeyken %60, 60 derecedeyken %75, 70 Derecedeyken %85, 80 Derecedeyken %90, 90 Derecedeyken de %97 olarak ayarladım. Sizce bu değerler iyi midir, karta zarar verir mi veya önerebileceğiniz bir grafik var mı? (Mümkünse fan sürekli çalışsın eğer zarar vermeyecekse, ses olarak rahatsız etmiyor zaten).
Ek olarak çıkan sürtme sesi sadece fanlar dönmeye başladığı zaman çıkıyor, dönerken herhangi bir ses gelmiyor. Bu yüzden fanların sürekli çalışmasını istiyorum o sesin çıkmaması için.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-11-30 180843.png
    Ekran görüntüsü 2020-11-30 180843.png
    10,6 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar. GTX 1660 Super kartımda kronik bir sorun var galiba, fanlar dönmeye başladığı zaman çok ses çıkartıyor ve 3 saniye sonra gidiyor ancak bilgisayarla uğraşırken fanlar çok kez dönmeye başlayıp geri duruyor ve dönmeye başlarken çıkan ses beni çok fazla rahatsız ediyor. Bilgisayara bakarken sürekli bir sürtme sesi gibi bir şey duymak çok rahatsız edici. Salgından dolayı garantiye de yollayamadım. Bunu çözmek için de fan hızlarını böyle yaptım. 0-30 Derecedeyken %30, 50 derecedeyken %60, 60 derecedeyken %75, 70 Derecedeyken %85, 80 Derecedeyken %90, 90 Derecedeyken de %97 olarak ayarladım. Sizce bu değerler iyi midir, karta zarar verir mi veya önerebileceğiniz bir grafik var mı ? (Mümkünse fan sürekli çalışsın eğer zarar vermeyecekse, ses olarak rahatsız etmiyor zaten)

Çok yüksek ayarlamışsınız sanki 50 derecede %60 kullanmak çok fazla bence stok ayarlarda bırak.
Dediğim gibi stok ayarlardayken fan durup tekrar çalışmaya başladığı için ses çıkartıyor. Ben sürekli çalışmasını istiyorum

Geri
Yukarı