GTX 1660S Hogwarts Legacy düşük GPU kullanımı

Daha fazla  
Hogwarts Legacy oyununda manzara bu. Neden %49-%55 kullanım arasında kalıyor? Oyundaki spelleri kullanırken drop yiyorum. %80 kullansın daha rahat oynayayım. Öyle bir lüksüm yok mu?
  • Ekran kartı GTX 1660S.
  • İşlemci Ryzen 3 3200G.
  • RAM 4x2 2666MHz.

1688285252213.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hogwarts Legacy oyununda manzara bu. Neden %49-%55 kullanım arasında kalıyor? Oyundaki spelleri kullanırken drop yiyorum. %80 kullansın daha rahat oynayayım. Öyle bir lüksüm yok mu?
  • Ekran kartı GTX 1660S.
  • İşlemci Ryzen 3 3200G.
  • RAM 4x2 2666MHz.

Eki Görüntüle 1843974

Ayarlar'ı yükseğe çekmek dışında aklıma bir şey gelmedi. Zaten no load almışsın.

Eğer yanlış bilmiyorsam CPU kullanımın yüksek, yani darboğaz yaşıyorsun sen. Ayarları yükselt bir dene, bir de 2K çözünürlüğü de dene. (Nvdia Denetim masası 3D ayar yerinden DSR 1.33'ü aç 2K seçeneği oyun içinde aktif olur)

FPS'yi sabitle o işlemcinin kendine hayrı yok. Monitörün 60 Hz ise 60 FPS'ye sabitle biraz rahatlar. Sanırım RAM'de 8 GB oradan da kaybediyorsun.

Monitörüm 165Hz.

Eğer yanlış bilmiyorsam CPU kullanımın yüksek, yani darboğaz yaşıyorsun sen. Ayarları yükselt bir dene, bir de 2K çözünürlüğü de dene. (NVIDIA Denetim Masası 3D ayar yerinden DSR 1.33'ü aç 2K seçeneği oyun içinde aktif olur)

Hocam sabit 60 oynasam yeter bana. Ama oyun içinde bir yerde 100 FPS savaşa girince sanıyelık 30 FPS zevklı olmuyor.

Hocam arkadasin dedigi gibi ayarları en yüksege çekin.

Deneyeceğim

Ayarlar'ı yükseğe çekmek dışında aklıma bir şey gelmedi. Zaten no load almışsın.

O nedir hocam no load ne demek?

Yeni konular

Geri
Yukarı