Çözüldü GTX 1660S için GTA 5 grafik ayarları nasıl olmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Talha Cepci

Hectopat
Ekran kartım GTX 1660 Super işlemcim ise i5 9400F. Ekran kartının yüzde 60 civarını kullanmasını istiyorum. Yani ekran kartını çok sıkmasın ve işlemciyi. İşlemciye çok etki eder mi bilmiyorum ama ekran kartını çok sıkmaması için grafik ayarları nasıl olmalıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
MSI Afterburner indirerek dediğiniz değerlerin hepsini sol üstte görebilirsiniz. Ardından sırayla hazır grafik ayarlarını deneyin. Ucu çok açık sormuşsunuz kimse size net bir değer veremez en iyi bu şekilde öğrenirsiniz.
MSI Afterburner indirerek dediğiniz değerlerin hepsini sol üstte görebilirsiniz. Ardından sırayla hazır grafik ayarlarını deneyin. Ucu çok açık sormuşsunuz kimse size net bir değer veremez en iyi bu şekilde öğrenirsiniz.

Çözüm
Ekran kartı kullanımını kastetiyorum sıcaklığı vb.
Niye sıkmasın anlamadım. Ekran kartının tam verim alması için %100'de çalışması gerekli. Sizin dediğiniz civarlarda çalışırsa tam verimli kullanmış olmazsınız.

Ekran kartları insan değildir, ölmezler. %100'de kullanılsa bir şey olmaz.

Ekran kartım GTX 1660 Super işlemcim ise i5 9400F. Ekran kartının yüzde 60 civarını kullanmasını istiyorum. Yani ekran kartını çok sıkmasın ve işlemciyi. İşlemciye çok etki eder mi bilmiyorum ama ekran kartını çok sıkmaması için grafik ayarları nasıl olmalıdır?

Tüm grafikleri dene teker teker hangisi kartını 60% kullanım oranı geliyorsa öyle dene bunu kendinde yapabilirsin FPS programı da önerim NVIDIA GeForce Experience uygulamasında var bulursunuz.

Ekran kartı kullanımını kastetiyorum sıcaklığı vb.

Ekran kartını ne kadar kullanımı artarsa demek ki verdigin paranın karşılığı alıyorsun.

En sinir olduğum insanlar. Benim arkadaşımda RX580'i olduğu halde ekran kartı yorulmasın diye GTA 5'i en düşük ayarda ve FPS sabitleyerek oynuyor. Sal gitsin. Hiçbir zararı olmaz. Ben bu sistemi ilk aldığım günden itabaren ekran kartının %100 kullanıldığını görünce seviniyorum. Bence kısıtlama bırak.

Yeni konular

Geri
Yukarı