GTX 1660S MSI Afterburner Power limit ayarı

Omer5051

Hectopat
GTX 1660 Super ekran kartıma +151 MHz Core clock ve +500 MHz Memory clock verdim. Bir süre oyunda vakit geçirince normalde 2040 - 2025 MHz olan Core clock 1995 - 1980 oluyor. 2040 MHz'te iken GPU gücü 125W, 1980 MHz'te iken de 125W. Power limit şu an %100'de %120 alsam bir sorun yaratır mı kartta? (PSU sıkıntı çıkartmıyor.)

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 1660S'ın bu tarz extra OC ayarlarına ihtiyacı yok hocam, 1080p için zaten ideal kartlardan biri. 5 - 10 FPS fazla alacağım diye karta fazladan voltaj verip ömrünü tüketmenin şahsımca hiçbir mantığı yok. Hatta yaptığınız o değişiklikleri de geri almanızı tavsiye ederim.

GTX 1660 Super ekran kartıma +151 MHz Core clock ve +500 MHz Memory clock verdim. Bir süre oyunda vakit geçirince normalde 2040 - 2025 MHz olan Core clock 1995 - 1980 oluyor. 2040 MHz'te iken GPU gücü 125W, 1980 MHz'te iken de 125W. Power limit şu an %100'de %120 alsam bir sorun yaratır mı kartta? (PSU sıkıntı çıkartmıyor.)
Senin durumun Power Lİmit değildir.
Limits'lerde Power yazıyorsa alman sorununu çözer ama bu sorun pek Power Limit vakasına benzemiyor. Genelde kart temp limite girmeden 12 MHz'ye yakın frekans kısar. Bu yaygın bir durum. Temp limitten çok uzak da olsa durum böyle oluyor.

Senin durumun Power Lİmit değildir.
Limits'lerde Power yazıyorsa alman sorununu çözer ama bu sorun pek Power Limit vakasına benzemiyor. Genelde kart temp limite girmeden 12 MHz'ye yakın frekans kısar. Bu yaygın bir durum. Temp limitten çok uzak da olsa durum böyle oluyor.
Hocam Limit's lerde Power yazıyor yani %120 yapıp deneyim mi? Ve evet dediğiniz gibi Temp limitten çok uzak, Temp limit 83 derece maksimum gördüğüm 72 derece.

Hocam Limit's lerde Power yazıyor yani %120 yapıp deneyim mi? Ve evet dediğiniz gibi Temp limitten çok uzak, Temp limit 83 derece maksimum gördüğüm 72 derece.
Sen bilirsin ama pek Power Limit aşmak önerilmiyor GPU'larda. @raknhocam

Bu hız düşürme olayı temp limit'e gelmeden önce de başlayabiliyor. Mesela benim kartım da 83 derecede limitli ama 55 dereceden itibaren 1911MHz'den duruma göre 1850'lere kadar geriliyor. Limit kısmında power limiti gösteriyorsa, bir tık arttırabilirsiniz. Tabii sonuna kadar açmanızı pek tavsiye etmem. Bu sadece limitler için değil, neredeyse her şeyi sonuna kadar açmanın sakıncası var.

Yardımlarınız için teşekkür ederim Power Limit' i ellememeye karar verdim. Demin bu sorunu yaşarken FPS %7.5 artmıştı, şimdi core clock' u bir tık daha düşürdüm FPS %5.5 arttı onun dışında sıcaklıklar aynı (Çünkü fan otomatikte sadece azıcık daha gürültü çıkartıyor.) yardımlarınız için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı