Çözüldü GTX 1660S R5 2600 GTA V düşük GPU kullanımı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ShaerraweddRose

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, yaklaşık 6 ay önce yeni bir sistem topladım. Sistem parçalarım; Gigabyte GTX 1660 Super, Ryzen 5 2600, XPG Gammix 8x2 3200 Mhz ram, Gigabyte b450m S2H, PSU Thermaltake 600W 80+, 1TB HDD ve 256Gb m2 SSD. Fakat bunlara rağmen GTA V oyununda grafik ayaları farketmeksizin Online ve Story Modda 40-60 arasında fps alıyorum. Oyunu 1440p’de oynasam 1080p’de oynasam hiçbir şey farketmiyor. Oyunda ekran kartı kullanım %40-60 arasında bu sebepten dolayıda fps kaybı yaşıyorum. Bir önceki sistemimde Asus Strix RX570 4gb ve Ryzen 3 1300x bulunmasına rağmen oyunda Online’da ortalama 50-60 fps alıyor ( Story modda ise 90-100) ve ekran kartı kullanımıda %80’in altına düşmüyor. Diğer oyunlarda böyle bir problem yaşamıyorum ve YouTube’da izlediğim GTA V benchmark testlerinde ekran kartı kullanımları hep %98-99’du. Merak ettiğim konu ise GTA V’in bilmediğim bir ayarı mı var yoksa başka bir problem mi var ?

60 FPS’ten fazla alman gerekiyor, dilersen hem oyun ayarlarını hem de Nvidia ayarlarını sıfırla. Ayrıca güç seçeneklerinden yüksek performans seçer misin? Diğer oyunlarda da aynı şekilde FPS veriyorsa DDU programıyla ekran kartı driverını kaldırıp güncel versiyonu yükle.

60 FPS’ten fazla alman gerekiyor, dilersen hem oyun ayarlarını hem de Nvidia ayarlarını sıfırla. Ayrıca güç seçeneklerinden yüksek performans seçer misin? Diğer oyunlarda da aynı şekilde FPS veriyorsa DDU programıyla ekran kartı driverını kaldırıp güncel versiyonu yükle.
Diğer oyunlarda bu şekilde bir sıkıntım olmuyor. Nvidia’da ayarlarını bir kaç kez sıfırladım fakat değişen bir şey olmadı. Ayrıca bilgisayar yüksek performans modunda.
DDU ile sürücüleri kurup yükleyin. Eğer bunu her oyunda yaşıyorsanız. Sadece GTA 5 oynarken yaşadığınız bir sorun ise Steam'den dosyaları doğrulayın.
Şu anda bilgisayarı açabilecek durumda değilim fakat yarın Steam’de dosyaları doğrulayıp geri dönüş yapacağım, yardımlarınız için teşekkür ederim.
Bu konuyu inceler misiniz?
Konuyu inceledim, yarın çözümde yazanları deneyeceğim. Yardımın için teşekkür ederim.
Bu konuyu inceler misiniz?
Konudaki çözümleri denedim. Story mode'da ekran kartı kullanımı %97'de çalışıyor ve FPS yükseldi. Onlinde'da ise 1080p'de ekran kartı kullanımı %60-70 arasında fakat 1440p'ye aldığım zaman, ekran kartı kullanımı %97-100 arasında oluyor ve FPS 1080p'deki ile aynı.

1440p Kullanım değerleri ve FPS
Ekran Görüntüsü (2).png

1080p Kullanım değerleri ve FPS
Ekran Görüntüsü (5).png

Diğer oyunlarda bu şekilde bir sıkıntım olmuyor. Nvidia’da ayarlarını bir kaç kez sıfırladım fakat değişen bir şey olmadı. Ayrıca bilgisayar yüksek performans modunda.

Şu anda bilgisayarı açabilecek durumda değilim fakat yarın Steam’de dosyaları doğrulayıp geri dönüş yapacağım, yardımlarınız için teşekkür ederim.

Konuyu inceledim, yarın çözümde yazanları deneyeceğim. Yardımın için teşekkür ederim.

Konudaki çözümleri denedim. Story mode'da ekran kartı kullanımı %97'de çalışıyor ve FPS yükseldi. Onlinde'da ise 1080p'de ekran kartı kullanımı %60-70 arasında fakat 1440p'ye aldığım zaman, ekran kartı kullanımı %97-100 arasında oluyor ve FPS 1080p'deki ile aynı.

1440p Kullanım değerleri ve FPS
Ekran Görüntüsü (2).png

1080p Kullanım değerleri ve FPS
Ekran Görüntüsü (5).png
Genel olarak sorunum düzeldi. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Diğer oyunlarda bu şekilde bir sıkıntım olmuyor. NVIDIA'da ayarlarını birkaç kez sıfırladım fakat değişen bir şey olmadı. Ayrıca bilgisayar yüksek performans modunda.

Şu anda bilgisayarı açabilecek durumda değilim fakat yarın Steam'de dosyaları doğrulayıp geri dönüş yapacağım, yardımlarınız için teşekkür ederim.

Konudaki çözümleri denedim. Story Mode'da ekran kartı kullanımı %97'de çalışıyor ve FPS yükseldi. Onlinde'da ise 1080P'de ekran kartı kullanımı %60-70 arasında fakat 1440P'ye aldığım zaman, ekran kartı kullanımı %97-100 arasında oluyor ve FPS 1080P'deki ile aynı.

1440p kullanım değerleri ve FPS.
Eki Görüntüle 838692

1080p kullanım değerleri ve FPS.
Eki Görüntüle 838696

Genel olarak sorunum düzeldi. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Nasıl çözdünüz bilgi verebilir misiniz?

Geri
Yukarı