GTX 1660S sıcaklık değerleri normal mi?

swashi1331

Femtopat
Bir hafta önce Hepsiburada'dan satın aldım. Dün takıldı CS:GO, Assetto Corsa ve Ready or Not da denedim bu kadar ısınmadı. BeamNG Drive oynarken hot spot 102 dereceye kadar çıktı.
Hot spot sıcaklığının ekran kartına zararı var mı? Fark edip çıkmasam daha da artacaktı bence.

Dosya Ekleri

• huhuhuhuuhuhu.png
    huhuhuhuuhuhu.png
    33,9 KB · Görüntüleme: 37
Hocam bu değerler çok fazla normalde ekran kartınızın hotspotu 80-90 ekran kartıda 85'e kadar falan normal kabul edilebilir ama oyunlarda bu kadar yükselmeside doğal değil, siz bir FurMark testi yapın orada da saçma değerler çıkarsa iade edin bazen Hepsiburada iade olmuş kartları sıfır diye satabiliyor.

Bir hafta önce Hepsiburada'dan satın aldım. Dün takıldı CS:GO, Assetto Corsa ve Ready or Not da denedim bu kadar ısınmadı. BeamNG Drive oynarken hot spot 102 dereceye kadar çıktı.
Hot spot sıcaklığının ekran kartına zararı var mı? Fark edip çıkmasam daha da artacaktı bence.

Hocam hangi markanın, hangi modelini aldınız?

Hocam hangi markanın, hangi modelini aldınız?

Msı Gtx 1660 Aero Itx Oc 192 Bit Gddr5 6gb Ekran Kartı

Hocam bu değerler çok fazla normalde ekran kartınızın hotspotu 80-90 ekran kartıda 85'e kadar falan normal kabul edilebilir ama oyunlarda bu kadar yükselmeside doğal değil, siz bir FurMark testi yapın orada da saçma değerler çıkarsa iade edin bazen Hepsiburada iade olmuş kartları sıfır diye satabiliyor.

Kasa'nın ne kadar etkisi olur? Eski arka da tek fanlı bir kasa ayrıca İzmir de oturuyorum.
Bir de 10 dakikalık FurMark testi yeterli mi?

Dosya Ekleri

• uhuhuhuhuhuhuhuhuhuh.png
    uhuhuhuhuhuhuhuhuhuh.png
    31,1 KB · Görüntüleme: 25
  • huhuhu.png
    huhuhu.png
    2,8 MB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
MSI GTX 1660 Aero ITX OC 192 bit GDDR5 6 GB ekran kartı.

Kasa'nın ne kadar etkisi olur? Eski arka da tek fanlı bir kasa ayrıca İzmir de oturuyorum.
Bir de 10 dakikalık FurMark testi yeterli mi?

Bende, izmirdeyim; bende de Palit 1660 Super var hocam sıcaklık değerim 70°c'yi geçmez, tam yük altında. Kasa hava sirkülasyonum sayesinde. Yani kasanın etkisi büyüktür soğutmada. Bu arada kartınız tek fanlı 1660 GPU'suna İzmir'de yetmez. Tavsiyem kasanın önüne özellikle alt tarafa doğru en az 2 fan arka tarafada 1 adet egzoz fanı takmanız zaten varmış galiba egzoz fanınız. Gordugum kadarıyla GPU'ya yeterli soğuk hava gitmiyor, o yüzden bu şartlarda yüksek sıcaklık değerleri görmeniz normal. Acilen el atmanızı öneririm.

Hocam kasa içi hava akışı cpu ve ekran kartlarında 10 dereceye kadar etki edebilir siz @Wordiea arkadaşımızın dediği gibi hava akışı iyi olan bir kasa alın ya da hava akışınızı düzeltin yoksa bu değerler normal değil.

Geri
Yukarı