GTX 1660S sistem GTA 5'de düşük FPS

Kolpa Ayhan

Picopat
Öncelikle sistemim:

GTX 1660S
R3 3100
16 GB 2x8

Sorunuma gelecek olursak, GPU kullanımım 60 ile 98 arası yer yer değişiyor ve işlemci kullanımım ise 50 - 60 civarlarında.
Sıcaklıklarda problem yok. Fakat aldığım FPS ortalama 70 - 80 civarında değişiyor. Daha dağlık alana geçtiğimde ise 90 - 110 bulduğu oluyor.
Youtube'dan test videolarına falan baktığımda aynı sistem ile ortalama 100 FPS alıyorlar.

Ek olarak ESC'ye basıp oyunu pause ettiğimde fare imlecini gezdirirken anlık droplar giriyor. CPU kullanımı acayip bir şekilde düşüyor. FPS ise 7 civarlarına iniyor.

Oyunu HDD'e kurdum. Oynarken hiç bir drop gelmiyor ama bunu sadece ESC bastığımda yapıyor.

Yardımcı olabilecek arkadaşlar var ise memnun kalırım. Gerçekten sorunu düzeltmek istiyorum. Bu gibi durumlarda moralim bozuluyor hep.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oynarken olmaması oyunun HDD'ye kurulmuş olmasının olabileceğine itiyor. HDD'ye ESC'ye basınca belki yük girdiği için olabilir. Eski bir HDD ise.
WD Blue 1TB 5400 Rpm eski bir HDD değil testten tamamen sağlıklı çıktı.
Değerlere takılmayın bu kadar. Hangi videoyu izlediniz?
Hocam 30 - 40 FPS'de takılmayacak gibi değil ki.
Bu işlemci 2060 ile GTA 5'de daha fazla FPS veriyor. Yani darboğaz falan da yok.

Testlere bakılarak değerlerin normal olup olmadığına karar verilmez. Testlerin linkini bırakın. Hangi ayarlarda oynuyorsunuz oyunu?
Testteki ile aynı ayarlara getirdim ancak yine de bir şey değişmedi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tek bu video da değil başka diğer videolara da baktım hepsi yüksek FPS alıyor.
Kaç saat kullanıldığına baktınız mı? Bazı E-Ticaret sitelerinde 6 yıllık, 5 bin saatlik HDD'ler satılıyor. Ayrıca 5400 RPM alınmamalı HDD alınacaksa. Cidden çok yavaşlar.
HDD kaynaklı bir sorun olduğunu pek sanmıyorum. 5400 RPM oyun testlerine falanda baktım bir problem gözükmüyordu sadece oyunun geç açılması dışında.
Sorunu sanırsam çözdüm arkadaşlar. Advanced Graphics seçeneğini de video da ki gibi yaptım FPS yükseldi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı