GTX 1660S sistemde CS:GO'da FPS düşmeleri oluyor

Emre498

Decapat
Selamlar arkadaşlar. GTX 1660 Super ve Ryzen 5 2600X sistemim ile CS:GO oynarken FPS 250-300 fakat sürekli küçük küçük donmalar yaşıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar arkadaşlar. GTX 1660 Super ve Ryzen 5 2600X sistemim ile CS:GO oynarken FPS 250-300 fakat sürekli küçük küçük donmalar yaşıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Bende sistemi yeni topladım ve bende aynı şekilde 300-350 FPS'lerdeyim ama küçük küçük takılmalar yaşıyorum bizden başka yaşayanlarda var ama neden kaynaklı olduğunu bilmiyorum ama donanımsal olduğunu düşünmüyorum format ile bile geçmedi ayrıca sistemim 3 aylık ve bu sorun nisan ayının 10'undan beri var, 2 ay sorunsuz kullandım ve sadece CS'de olmasıda ayrı konu.

Sorunuzun nedeni ve çözümü basit. İşlemci bir yerde tıkanıyor ve programı çalıştırmakta aksaklıklar yaşanıyor. V-Sync açarak yani, işlemcinin 300 FPS'lik değil 144 FPS'lik veri göndermesini sağlayarak, bu tıkanmanın önüne geçebilirsiniz.

Sorunuzun nedeni ve çözümü basit. İşlemci bir yerde tıkanıyor ve programı çalıştırmakta aksaklıklar yaşanıyor. V-Sync açarak yani, işlemcinin 300 FPS'lik değil 144 FPS'lik veri göndermesini sağlayarak, bu tıkanmanın önüne geçebilirsiniz.

İyi de bu bir çözüm yolu değil ki, normal şartlarda V-Sync açmadan bile takılmaması lazım siz geçici yöntem sunuyorsunuz, kaynağında bir sorun var ki bu durum gerçekleşiyor lütfen.

1-bu işlemci bu ekran kartına darboğaz yapmaz.
2-144 Hz monitör olduğunu nereden anladınız?

RAM'iniz ne kadar? Oyun SSD'ye mi kurulu HDD'ye mi? Sürücüleriniz kurulu ve güncel mi? Hangi Windows'u kullanıyorsunuz? Biraz daha bilgi verin lütfen.

16 GB 3200 MHz RAM var /oyun SSD'ye kurulu ve 270 GB boş yer var / sürücülerin hepsi kurulu ve güncel /Windows 10.
Grafik ayarlarından Uber golgelendiricileri kullan seçeneği açık mı?

Devre dışı hocam.

Geri
Yukarı