GTX 1660S sistemde FIFA 23 kasıyor

İşletim sistemi
Windows 11

Etilki76

Kilopat
Daha fazla  
RAM
CORSAIR LPX 16 GB 3000 MHZ
Ekran kartı
GIGABYTE GTX 1660SUPER
Anakart
MSI A320M PRO-VD/S
İşlemci
AMD RYZEN 5 2600
Oyunu açtığımda yükleme ekranında başta 400 FPS alıyorum ama birkaç saniye sonra 20 oluyor. Maça girdiğimde ayarlar ultrada olsa bile görüntüde bozulmalar var ve oyun 23 FPS üstüne çıkmıyor. Ekran kartım GTX 1660super. CPU ve GPU kullanımı çok düşük görünüyor. Diğer oyunlarda böyle bir sorunum yok. Oyunu silip tekrar yükledim ancak işe yaramadı. Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• fifa.png
    fifa.png
    3,9 MB · Görüntüleme: 62
Oyunu açtığımda yükleme ekranında başta 400 FPS alıyorum ama birkaç saniye sonra 20 oluyor. Maça girdiğimde ayarlar ultrada olsa bile görüntüde bozulmalar var ve oyun 23 FPS üstüne çıkmıyor. Ekran kartım GTX 1660 Super. CPU ve GPU kullanımı çok düşük görünüyor. Diğer oyunlarda böyle bir sorunum yok. Oyunu silip tekrar yükledim ancak işe yaramadı. Yardımcı olursanız sevinirim.

Ayarlardan oyunu 60FPS'ye kilitle o olmaz ise ekran kartı driver ile alakalı bir problem. Ben FPS 60'a kilitleyip driver ayarlarını kurcalayınca sorun çözülmüştü ama hangi ayarı ellediğimi hatırlamıyorum.

Ayarlardan oyunu 60FPS'ye kilitle o olmaz ise ekran kartı driver ile alakalı bir problem. Ben FPS 60'a kilitleyip driver ayarlarını kurcalayınca sorun çözülmüştü ama hangi ayarı ellediğimi hatırlamıyorum.

60FPS'e sabitlediğimde bir değişiklik olmuyor. Ekran kartı driveri olarak son sürümü kullanıyorum. Hangi ayarı değiştirdiğinizi hatırlama şansınız var mı onu da deniyim.

60FPS'e sabitlediğimde bir değişiklik olmuyor. Ekran kartı driveri olarak son sürümü kullanıyorum. Hangi ayarı değiştirdiğinizi hatırlama şansınız var mı onu da deneyeyim.

Tam emin değilim benim kartım AMD olduğu için ancak yine V-Sync ile alakalı bir ayar diye hatırlıyorum. FPS sabitleme ve ekran ile ilgili ayarları biraz kurcalayın sorunu çözersiniz.

Tam emin değilim benim kartım AMD olduğu için ancak yine V-Sync ile alakalı bir ayar diye hatırlıyorum. FPS sabitleme ve ekran ile ilgili ayarları biraz kurcalayın sorunu çözersiniz.
FPS sabitleme ile ilgili olduğunu düşünmüyorum. Çünkü 25'e sabitlenmiyor oyun bazen 18 oluyor sürekli değişiyor. işlemci ve ekran kartı kullanımı dikkatimi çekiyor. işlemci kullanımı yüzde 5 civarında. Sorunun buradan kaynaklandığını düşünüyorum.

FPS sabitleme ile ilgili olduğunu düşünmüyorum. Çünkü 25'e sabitlenmiyor oyun bazen 18 oluyor sürekli değişiyor. İşlemci ve ekran kartı kullanımı dikkatimi çekiyor. İşlemci kullanımı yüzde 5 civarında. Sorunun buradan kaynaklandığını düşünüyorum.

Benim sorun da sizin anlattığınız ile birebir aynıydı. Ben de ekstra olarak menüde de FPS düşüktü, sonra o sorun da çözüldü.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı