GTX 1660S sistemde oyunlar çöküyor

manirery

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Windows'u internetten bulduğum orijinal olup olmadığını bilmediğim bir yöntemle etkinleştirmiştim. CS:GO gibi oyunlarda sık sık drop yiyorum ve ara ara oyundan atıyor. Format atıp temiz bir şekilde kursam geçer mi sizce?
Sistem özellikleri:
  • GTX 1660 Super.
  • 8x2 3000MHz RAM.
  • Ryzen 5 2600.

1650 Ti kullanan birisi olarak CS:GO'da ben de drop yiyorum, geçen Rip 'in yayını izledim o bile yiyor yani. Başka oyunlarda yoksa çok da takmamak lazım.
Bazı oyunlara hiç giremiyorum bile. 5 6 dk sonra atıyor, daha düşük sistemli arkadaşlarım yaşamıyor bu durumu.

Windows'u internetten bulduğum orijinal olup olmadığını bilmediğim bir yöntemle etkinleştirmiştim. CS:GO gibi oyunlarda sık sık drop yiyorum ve ara ara oyundan atıyor. Format atıp temiz bir şekilde kursam geçer mi sizce?
Sistem özellikleri:
  • GTX 1660 Super.
  • 8x2 3000MHz RAM.
  • Ryzen 5 2600.

Windows'un oyun modu ayarından oyun modunu açınız ve aşağıdaki 'ilgili ayarlar' kısmından 'grafik ayarları'na basınız. Ardından çökme yaşadığınız oyunun exe dosyasını oraya ekleyip yüksek performansı seçip öyle deneyin. Kesin çözüm değildir ama belki işe yarayabilir diye söylemek istedim.

Bence ya darboğaz ya da ekran kartı arızalanmış.

1660 R5 2600 darboğaz olayı yok bu ikilide.

Sistem özellikleri:
  • GTX 1660 Super.
  • 8x2 3000MHz RAM.
  • Ryzen 5 2600.

Ekran kartı ve işlemci sıcaklığı nedir oyun esnasında?

1660 R5 2600 darboğaz olayı yok bu ikilide.

Ekran kartı ve işlemci sıcaklığı nedir oyun esnasında?
Ekran kartının daha 70 i geçtiğini görmedim işlemci de 67 derece civarında
O zaman sıkıntı var işte, disk sağlığınızı kontrol eder misiniz? Ayrıca PSU modeliniz nedir?
Corsair spec delta rgb modeli kasa ile birlikte

Yeni konular

Geri
Yukarı