GTX 1660S sisteme kasa önerisi

Bütçe
300-330

heymenchil

Hectopat
Yer
Denizli
Daha fazla  
Öncelikle selamlar, şu an bir sistem toplama aşamasındayım. Elimde işlemci hariç parçalar mevcut önümüzdeki günlerde de işlemciyi alacağım fakat şu an bir kasa konusunda kararsızım. Elimde bir kasa var fakat en azından bir sene ben iyi bir kasa bütçesi toplayana kadar yetecek mi emin değilim. Eğer ki şu an 300TL bandında bir kasa alabilirsem R3 3100 alacağım kasa almazsam R3 3300X alacağım. Şu anki bileşenlerim;
240GB SSD.
8 GB RAM.
Gigabyte Gaming 1660S ekran kartı (3 fanlı)
Gigabyte B450M-H mATX anakart.
Xigmatek 650W 80+ PSU 120mm.

Dosya Ekleri

• IMG_20200711_121817.jpg
    IMG_20200711_121817.jpg
    93,9 KB · Görüntüleme: 53
  • IMG_20200711_121837.jpg
    IMG_20200711_121837.jpg
    114,2 KB · Görüntüleme: 47
Son düzenleyen: Moderatör:
merhabalar ilk öncellikle doğru ekran kartına yöneldiğnizi ve ben gibi rtx 2060 almadığnıza çok sevindim :D dark diamond pro çok şık ve hava çıkışları yeterli bir kasa ben kesinlikle dark markasını öneririm kolay gelsin

Abim kullanıyor ve fanların dönüş hızı olsun, renkleri olsun çok güzel bir kasa. İçerisinden kablo toplamak için kelepçeler dahi çıkıyor.
.
Merhabalar ilk öncellikle doğru ekran kartına yöneldiğnizi ve ben gibi RTX 2060 almadığnıza çok sevindim :D Dark diamond Pro çok şık ve hava çıkışları yeterli bir kasa ben kesinlikle Dark markasını öneririm kolay gelsin.

Hocam neden RTX'den memnun değilsiniz?

psu varsa bunu şidetle öneririm

acayip ısındı ve kasamın yan camını bile takmadım ve fps kaybı kaçınılmaz oldu hayalini kurduğum kart ciddi fps düşüklüğü ve sıcaklık değerleri verdi garantiye yolldağımda asus herangi bir şey olmadıgnı söyledi oyun oynayınca 85 dereceyi gördüm (işlemcim i7 9. nesil) anlamadım neden bu kadar ısınıyor fakat gerçekten pişman oldum
arkadaşlarımda gtx 1660super var performansı cok yeterli ve ısınma konusunda çok iyi buz gibi kart malesef ekran akrtı kısmında pek şanslı değilmişim

psu varsa bunu şidetle öneririm

acayip ısındı ve kasamın yan camını bile takmadım ve fps kaybı kaçınılmaz oldu hayalini kurduğum kart ciddi fps düşüklüğü ve sıcaklık değerleri verdi garantiye yolldağımda asus herangi bir şey olmadıgnı söyledi oyun oynayınca 85 dereceyi gördüm (işlemcim i7 9. nesil) anlamadım neden bu kadar ısınıyor fakat gerçekten pişman oldum
arkadaşlarımda gtx 1660super var performansı cok yeterli ve ısınma konusunda çok iyi buz gibi kart malesef ekran akrtı kısmında pek şanslı değilmişim
Hocam bunu değil de Mesh modelini alırsa çok daha iyi soğutmaya sahip olacak. Ayrıca Asus Tuf serisi ise aldığınız ekran kartı, geçmiş olsun hocam rtx 2060 modelindede vardır büyük ihtimalle çünkü Asus Tuf serisi ekran kartları sıkıntılı oluyor.

size tafsiyem 2060 almayın aldırmayın 2080 ti felan onları bilmiyorum fakat 2060 iyi optimize edilmemiş bir kart gücü gövdesine uygun değil
yapcak birşey yok :( o kadar para verdim kart alev alıyor evet mesh özellikli olan hava akışı çok iyi AMA diğeride fena değil :/

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkürler fakat benim sorum belirttiğim bütçede bir kasa alıp R3 3100 mü almalıyım yoksa fotoğrafdaki kasa bir senelik idare edebilir ve 3300X alabilir miyim

Kardeşim keşke 3 fanlı 1660 super alcagına 2 fanlı olanını alıp kalan 300 tl ilede 8 gb ram daha alsaydın . Şuan 8 gb ram yetersiz . Kasa olarak ta işlemciyi intel alcaksan belki o kasayı kullanabilirsin bence ama Amd İntele göre daha çok ısınıyor diye biliyorum . (İşin profesyonrli değilim 😀) .

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkürler fakat benim sorum belirttiğim bütçede bir kasa alıp R3 3100 mü almalıyım yoksa fotoğrafdaki kasa bir senelik idare edebilir ve 3300X alabilir miyim
Hocam eğer yakacak kadar ısınmıyorsa ısındığındada oluşan ısı seni rahatsız etmiyorsa acil değil, işlemci ve ram alabilirsin.

Öncelikle selamlar, şu an bir sistem toplama aşamasındayım. Elimde işlemci hariç parçalar mevcut önümüzdeki günlerde de işlemciyi alacağım fakat şu an bir kasa konusunda kararsızım. Elimde bir kasa var fakat en azından bir sene ben iyi bir kasa bütçesi toplayana kadar yetecek mi emin değilim. Eğer ki şu an 300TL bandında bir kasa alabilirsem R3 3100 alacağım kasa almazsam R3 3300X alacağım. Şu anki bileşenlerim;
240GB SSD.
8 GB RAM.
Gigabyte Gaming 1660S ekran kartı (3 fanlı)
Gigabyte B450M-H mATX anakart.
Xigmatek 650W 80+ PSU 120mm.

Geri
Yukarı