GTX 1660S sistemin performansı düştü

Selamlar, Eylül-Ekim 2020 civarlarında İtopya'dan bir bilgisayar topladım. GPU 1660S, CPU R3 3100,16 GB RAM, 500GB SSD ana özelliklerim bunlar. İlk başlarda gayet güzel performans alıyordum LoL'de 400FPS'ye kadar çıkıyordu CS de 300FPS görüyordum rahatlıkla. AC Odyssey oyununu da rahatlıkla Very High da oynayabiliyordum. Fakat son 1-2 aydır genel bir performans düşüklüğü seziyorum bilgisayarımda. Valorant'ta 150FPS civarında dolaşıyor ve LoL'de 200'ü nadir olarak geçiyor, bu da doğal olarak içimde bir kuşkuya neden oldu (aynı şeyler çoğu oyun için geçerli). Defender ile tam tarama yaptığımda herhangi bir tehlikeli yazılım bulmuyor zaten Torrent veya korsan bir indirme yapmadım. Sizce nedir benim sorunum?
1- Sıcaklıklarınızı kontrol edin
2- Virüs taraması yapın
3- GPU driverını tekrar yüklemeyi deneyin
4- Eğer sıkıntı hala düzelmediyse görev yöneticisini açıp arka planda çalışıp sistemi yoran bir uygulama var mı diye kontrol edin,.

Bilgisayarların zamanla performansı düşmez.

Son düzenleme:
Ağustos 2020'de bayram kampanyasında 1700 tl'ye satılıyordu. Isınan bir model olduğu söylendiği için almamıştım, sorun sıcaklıktan olabilir mi? Çünkü yaza girdik haliyle.

Yapın. Hangi oyun, hangi ayarlar olduğunu da söyle.
Tamamdır
Yapın. Hangi oyun, hangi ayarlar olduğunu da söyle.

Her şey Full Valorant'ta GPU maksimum 70 CPU'da 66 67 derece civarında (10 dakika boyunca ölüm maçı oynadım)
Aslında en büyük sorun yaşadığım oyun AC Odyssey YouTube benchmarkları izlediğimde 60FPS altına düşmüyor genellikle bende ise 65-43-38-70 nereye baktığıma göre böyle droplanmalar yaşıyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı