GTX 1660S termal macun değişimi 15 derece fark etti

tonnnn

Hectopat
Ekran kartı
1660 Super Gaming X
Fazla uzatmadan yazacak olursam 1660 Super Gaming X ekran kartım var. Kartı aldığımdan beri absürt sıcaklıklara ulaşıyordu, termal macun değişimi yapmak istiyordum ama sıcaklıklar hem sınırda olup aşırı yüksek olmadığı için hem de garanti dışı kalacağından yapmamıştım. Uzun süredir aklımdaydı değiştirmek, MSI hesabımdan garantisinin dolduğunu görünce risk alıp yapmak istedim ve açtığım daha önceki konularımda 80 dereceye kadar çıktığına dair SS'ler olduğu için alta bırakmıyorum. Bu kadar fark edeceğini bilememiştim, kasa kaynaklı sanıyordum.

Dosya Ekleri

• 20211228_182900.jpg
    20211228_182900.jpg
    126,4 KB · Görüntüleme: 138
  • 20211228_173048.jpg
    20211228_173048.jpg
    152,8 KB · Görüntüleme: 152
Gaming X soğutma blokları iyi sayılır. Kasan neydi ki kasa kaynaklı olduğunu düşündün ve hangi termal macunu sürdün? Güzel fark etmiş yazdıklarına göre.

Bunun haricinde, kasa temizliği veya genel toz alımı falan da yaptın mı? Ondan da fark etmiş olabilir elbet.

Kartın üzerinde gelen macunun normalde kaliteli olması lazım. Bu şekilde kendi üzerinde gelen termal macundan dolayı ısınması tuhaf geldi. En baştan garantiye gönderip değişimini istememen hata olmuş.

Macun 5 liralık ise kısa zamanda tekrar yüksek sıcakığa çıkar.
Mx-4 o resimdeki MSI'ın macunu.
Kartın üzerinde gelen macunun normalde kaliteli olması lazım. Bu şekilde kendi üzerinde gelen termal macundan dolayı ısınması tuhaf geldi. En baştan garantiye gönderip değişimini istememen hata olmuş.
Servispointten biraz korktum, gönderip hasar almasından vs
Gaming X soğutma blokları iyi sayılır. Kasan neydi ki kasa kaynaklı olduğunu düşündün ve hangi termal macunu sürdün? Güzel fark etmiş yazdıklarına göre.

Bunun haricinde, kasa temizliği veya genel toz alımı falan da yaptın mı? Ondan da fark etmiş olabilir elbet.
Spec Delta kasa fena sayılmaz ama odam çok sıcak kaynıyor.
Macun değil de, sanki tozlardan dolayı ısınıyormuş gibi🤔
Bilemiyorum ama macunu ellediğimde kayış gibiydi.

Spec Delta kasa fena sayılmaz ama odam çok sıcak kaynıyor.

Aslında hava akışı iyi sayılmaz bu kasanın, sadece idare edebilir. Pek de iyi bir hava sirkülasyonu sağladığı söylenemez.

Odan sıcak ise bir nebze olabilir, kasan yerde falan mı bir de?

Komodin var onun üstünde, arkası da önü de yeterince açık.

"Yeterince" biraz yetersiz, kısaca içeriye yeterince hava giriyor ve egzoz fandan rahatça atılabiliyor ise tamamdır.

Geri
Yukarı