GTX 1660S ve R7 2700 GPU %30 kullanım sorunu

Merhaba, öncelikle ben yeni ekran kartı aldım fakat MSI Afterburner ile değerlere baktığımda GPU kullanımı %30-35'lerde geziniyor. CPU kullanımı ise %70'lerde geziniyor. Ben yeni RAM almayı düşünüyorum sizce bir etkisi olur mu, olursa ne kadar olur? Sistemim:
  • Ryzen 7 2700
  • GTX 1660 Super Gaming X
  • 8 GB RAM (tam olarak kaç MHz bilmiyorum ya 2133 ya da 2400)
  • A320M Pro vh-Plus (biraz kötü, biliyorum)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, öncelikle ben yeni ekran kartı aldım fakat MSI Afterburner ile değerlere baktığımda GPU kullanımı %30-35'lerde geziniyor. CPU kullanımı ise %70'lerde geziniyor. Ben yeni RAM almayı düşünüyorum sizce bir etkisi olur mu, olursa ne kadar olur? Sistemim:
  • Ryzen 7 2700.
  • GTX 1660 Super Gaming X.
  • 8 GB RAM (tam olarak kaç MHz bilmiyorum ya 2133 ya da 2400)
  • A320M Pro vh-Plus (biraz kötü, biliyorum)

Yazilimsal bir sorun olabilir o işlemci o ekran kartini rahatlikla besler normalde. DDU ile ekran karti suruculerini kaldirip en guncel surumu yukler misiniz eger işe yaramazsa RAM'lerden suphelenmeye baslayabilirsiniz.

Hocam RAM'ler öğrenmek için görev yöneticisini açıp oradan performansı seçin orada bellek olacak.
Belleğe tıklayıp öğrennin.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (30).png
    Ekran Görüntüsü (30).png
    22,6 KB · Görüntüleme: 38
Yazilimsal bir sorun olabilir o işlemci o ekran kartini rahatlikla besler normalde. DDU ile ekran karti suruculerini kaldirip en guncel surumu yukler misiniz eger işe yaramazsa RAM'lerden suphelenmeye baslayabilirsiniz.

Şu an bende en güncel sürüm yüklü yine de yapayım mı?
Hocam RAM'ler öğrenmek için görev yöneticisini açıp oradan performansı seçin orada bellek olacak.
Belleğe tıklayıp öğrennin.

RAM'ler oyunda %66 falan çalışıyor.
Oyun ayarlarını kökleyin. O zaman GPU ve CPU kullanımı artar. Aynı sorunu halen bende yaşıyorum.:(

Evt işe yaradı fakat çok kasıyor %97'e kadar çıktı. Ben 1080P en düşük ayarlarda %70 falan oluyor. Bunun sorunu RAM’in yetmemesinden kaynaklı herhalde.
Şu an bende en güncel sürüm yüklü yine de yapayım mı?

RAM'ler oyunda %66 falan çalışıyor.

Evt işe yaradı fakat çok kasıyor %97'e kadar çıktı. Ben 1080P en düşük ayarlarda %70 falan oluyor. Bunun sorunu RAM’in yetmemesinden kaynaklı herhalde.

Kusura bakmayın sadece kreatif modda %70'e çıkıyor normal oyunda %50'lerde maalesef.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı