GTX 1660S vs. RTX 2060

Bunlar alınır mı? Gigabyte iyi midir? Yoksa 2bin lira ile 3bin lira arasında başka önerdiğiniz ekran kartı var mı? Şimdiden teşekkürler.

Gigabyte iyi marka fakat ekran kartı olarak tavsiye etmiyorum. Backplate plastik kullanıyorlar. Bu durum hiç olmamasından daha kötü plastik sıcaklık dağılımını büyük ölçüde etkiler.

RTX 2060'ı performansı için düşünüyordum Ray Tracing için değil ama verilen farka değmez mi diyorsunuz.
1660 Super daha ucuz fiyata düşer mi Gaming gecesinde falan yoksa şu an bu Gigabyte iyi mi fiyat için?

Gaming gecesinde genelde AMD kartları indirime giriyor. 2060 önermem değil ama sırf Ray Tracing için alınacak bir kart değil bence.

Gaming gecesinde genelde AMD kartları indirime giriyor. 2060 önermem değil ama sırf Ray Tracing için alınacak bir kart değil bence.

Ray tracing özelliğini kullanmayacağım bile zaten benim amacım onun daha performanslı olduğunu bildiğim için almaktı. 1660s ya da 2060 arasındayım ama sanırım 1660s alacağım amd almak istemiyorum driverler beni çok yoruyor
Gigabyte iyi marka fakat ekran kartı olarak tavsiye etmiyorum. Backplate plastik kullanıyorlar. Bu durum hiç olmamasından daha kötü plastik sıcaklık dağılımını büyük ölçüde etkiler.

Ne gibi sıkıntı olur çünkü bu ürünü almayı düşünüyordum fiyatı çok uygun

Peki 1660 Super ile 2060 arasındaki 800 TL farka değer mi? 2060I almak için.

İkisi farklı mimari. Kullanım amacınıza bağlı olarak tercih yapın. CS LoL oynacaksanız 1660S fazla fazla yeter. Ama FPS önemli değil ben Battlefield Call of Duty 30 FPS'de olsa RTX kullanıp göz zevkimi coşturacağım dersen mecburen 2060. ama şunu da belirteyim, RTX teknolojisi hala oyun motorları ile çok büyük sorunlar yaşıyor. Dediğim gibi 30 FPS'lerde falan oynayabiliyorsun hatta oyunlarda bazı sahnelerde akıcılığı kayıp bile edebilirsin. Tabi bu sorun ileride ortadan kalkar. Ama ne zaman? :)

Geri
Yukarı