GTX 1660S vs RTX 2060 Aero

h4x0rz1337

Hectopat
Arkadaşlar tam 4 gün sonra alacağım ekran kartı vardı fakat kararsız kaldım şu anda 2 kart arasında gidip geliyorum. 2060 Aero alsam normal 2060 ile soğutma harici bir farkı olur mu? Veya hangisini daha çok önerirsiniz bütçem tam 2620 TL.

2060: MSI GeForce RTX 2060 AERO ITX 6G OC GDDR6 192Bit DX12 Nvidia Ekran Kartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da.
1660: MSI GeForce GTX1660 SUPER GAMING 6G GDDR6 192Bit DX12 Nvidia Ekran Kartı fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da.

Son düzenleyen: Moderatör:
RTX 2060 daha iyi bir kart ama ben o modeli almazdım. Biraz daha para biriktir ve daha iyi bir modelini al.

Tek fanlı modelde bir miktar ısınma sorunu olabiliyor. Ama 2500 liralık 1660S tercih etme sebebiniz RGB mı? Çünkü 2300 lira civarına 1660 Ti da bulabiliyorsunuz:

Tek fanlı modelde bir miktar ısınma sorunu olabiliyor. Ama 2500 liralık 1660S tercih etme sebebiniz RGB mı? Çünkü 2300 lira civarına 1660 Ti'da bulabiliyorsunuz:

Ya RGB sorun değil de markasını pek bilmiyorum Palit'in vs

Hocam RTX 2060'la zaten her oyunu RTX açıp akıcı oynayamazsınız. Tek fanlı olması da zaten kısa ömürlü olmasına sebep olur. Eğer illa RTX istiyorum diyorsanız Gigabyte tercih edebilirsiniz. Ama ben önermiyorum, 1660SUPER daha iyi olacaktır.
Ya RGB sorun değil de markasını pek bilmiyorum Palit'in vs
Hocam kasanızın hava akışı çok iyi değilse böyle kartları önermem. Hava akışınız iyiyse normal sıcaklıklarda çalışıyorlar.

Neymiş o böyle kartlar?

Ülkemizde doğru düzgün bir distribütörü olmadığı için pek bilinmiyor ama ekran kartı fazlaca kaliteli.
YouTube'dan incelemelerine bakabilirsiniz?

Madem iyi niye diğerlerine göre daha sıcak çalışıyor? Hadi kasa iyi olsa bir nebze daha serin çalışır ama her şartta diğer kartlardan sıcak çalışıyor. Eğer 3 yılda bozulmasını istiyorsanız alabilirsiniz böyle kartları.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı