GTX 1660S yükte 83 derece normal mi?

jeanowski

Femtopat
Daha fazla  
GTX 1660 Super kullanıyorum oyunlarda 80-83 dereceyi görüyorum normal mi? Termal macunuda sürdüm ama etki etmedi, undervolt yapmalı mıyım?

GTX 1660 Super kullanıyorum oyunlarda 80-83 dereceyi görüyorum normal mi? Termal macunuda sürdüm ama etki etmedi, undervolt yapmalı mıyım?

Keşke kartı açmasaydınız, sürdüğünüz macunun modeli nedir?

83 biraz fazla. Ama çok yeni de bir kart olmadığı için fazla anormal gelmedi bana. Kasanızın hava akışı nasıl?

Hangi model? Hangi macunu kullandın? Kasanın hava akışı nasıl ve kaç fan var?

Önde 3 fan var hocam bir de arkada 1 tane hava cıkısı icin fan var. Kasadaki camı çıkarınca 3-4 derece fark etti, macun markasıda bu Cooler Master HTK-002
Ekran kartı: Zotac GTX 1660S.

Keşke kartı açmasaydınız, sürdüğünüz macunun modeli nedir?

Hocam ilk defa açtım araştırmalarım sonucu yenilemekte fayda var denildi ama macun da sıkıntılı olabilir kasanın üstüne hava çıkışı için 2 tane daha fan koymayı düşünüyorum ama uzun sürede ısınmıyor direkt oyuna girer girmez o değerlere ulaşıyor zaten sıcaklık.

Orijinal termal ped yerine daha kalın ped taktıysanız belki arada boşluk kalmış olabilir hocam veya termal macunu nokta şeklinde küçük parça sürdüyseniz yeterli dağılmamış olabilir. Macunu yenilerken kürdan yardımı ile yayabilirsin ve çok az olmasın biraz fazla olabilir.

Orijinal termal ped yerine daha kalın ped taktıysanız belki arada boşluk kalmış olabilir hocam veya termal macunu nokta şeklinde küçük parça sürdüyseniz yeterli dağılmamış olabilir. Macunu yenilerken kürdan yardımı ile yayabilirsin ve çok az olmasın biraz fazla olabilir.

Termal ped değişimi yapmadım hocam ama ekran kartını söktüğümde biraz kirliydi pedler değiştirmekte fayda var mıdır acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı