GTX 260 ne yapılabilir?

deLoreaN

Hectopat
Merhaba, elimde Zotac GTX 260 896MB 448bit synerg Edition ekran kartı var. Aylar önce almıştım deneyip bir köşeye koydum. Güç olarak R7 240'dan performanslı R7 250'ye eşit GT740'a eşit NVIDIA tarafında. Termal macun bakımını yapmıştım oyunda 70'i geçmedi. Satsam alıcısı olur mu? Ortalama ne kadar bir fiyata gider acaba merak ediyorum. Satayım mı acaba köşede dursun mu, arada kendi ekran kartım sorun verince takıp kullanıyorum.

*Csgo da deneme şansım oldu rekabetçide 1024x768p Low da ortalama 120FPS alıyor FPS sabitledim kesinlikle 80'in altını düşmedi.(güncel işlemci ve RAM vardı testte)

Merhaba, elimde Zotac GTX 260 896MB 448bit synerg Edition ekran kartı var. Aylar önce almıştım deneyip bir köşeye koydum. Güç olarak R7 240'dan performanslı R7 250'ye eşit GT740'a eşit NVIDIA tarafında. Termal macun bakımını yapmıştım oyunda 70'i geçmedi. Satsam alıcısı olur mu? Ortalama ne kadar bir fiyata gider acaba merak ediyorum. Satayım mı acaba köşede dursun mu, arada kendi ekran kartım sorun verince takıp kullanıyorum.

*Csgo da deneme şansım oldu rekabetçide 1024x768p Low da ortalama 120FPS alıyor FPS sabitledim kesinlikle 80'in altını düşmedi.(güncel işlemci ve RAM vardı testte)
200-350 TL piyasası var, en dip fiyattan koysanız belki satılabilir.

Zamanında kullanmıştım tam bir nükleer santral PSU'nun içinden geçmişti, o vakit 300 TL'ye satmıştım, şu an 20 yıllık kartlara 500 falan diyorlar sizde o civarda satarsınız herhalde.

GTA 5 oynayabilirsiniz 1280x720'de fakat DirectX 11 desteği yok o yüzden çok güzel sayılmaz güncel standartlarda.

Ben köşede duran kartımı asitte eritip içine bakmıştım. Fantezileriniz var ise asitte eritmek sarıyor. Ama bence satın. 500 TL bir fiyata gider. 400 TL altına gideceğini de sanmıyorum.

Zamanında kullanmıştım tam bir nükleer santral PSU'nun içinden geçmişti, o vakit 300 TL'ye satmıştım, şu an 20 yıllık kartlara 500 falan diyorlar sizde o civarda satarsınız herhalde.
Harbiden tam bi canavar 180-200w arası çekiyor :) 500tl den koyarım 450 yi zorlarım o zaman.Çok kolay da bulunabilen bir kart değil sanırım sahibinden de 500tl den başlıyor.Almak istiyen olursa ilan açabilirim.Adana içi elden teslim olur.

200-350 TL piyasası var, en dip fiyattan koysanız belki satılabilir.
400 aşağısı vermeyi düşünmüyorum.Uzun zaman önce o fiyatlara bulunmuyordu

GTA 5 oynayabilirsiniz 1280x720'de fakat DirectX 11 desteği yok o yüzden çok güzel sayılmaz güncel standartlarda.
Kendi sistemim var zaten oyun konusunda sorunum yok.Evet kartın dx11 desteği yok valoran gibi oyunlar açılmıyor.Fakat Gta 5 gibi dx10.1 e kadar desteği olan oyunların çoğunda sorunsuz çalışıyor.

Ben köşede duran kartımı asitte eritip içine bakmıştım. Fantezileriniz var ise asitte eritmek sarıyor. Ama bence satın. 500 TL bir fiyata gider. 400 TL altına gideceğini de sanmıyorum.
Fantezilerim var fakat o şekilde değil :D Kartın soğutma bloğuna 3 adet 8cm fan takarak overclock yapmayı düşünüyorum ama elimde ekstradan güç kaynağı yok maalesef.

Son düzenleme:
Tesla serisi bir kart, satıp üzerine koyup daha iyisini almak dışında MacOS High Sierra sürümünde (daha üstünü desteklemez, kextleri üst sürümlerde de kullanırsınız Catalina'ya kadar) Hackintosh denemesi yapmak derim.
Başka bir öneri olarak Android çalıştırarak hatta daha spesifik olarak Android TV OS çalıştırarak evinizde kullanımı rahat bir medya bilgisayarı sahibi olabilirsiniz.

*Csgo da deneme şansım oldu rekabetçide 1024x768p Low da ortalama 120FPS alıyor FPS sabitledim kesinlikle 80'in altını düşmedi.(güncel işlemci ve RAM vardı test)

Nasıl R7 240 ile eşit 4 GB VRAM var DX11 desteği hala elimde bulunuyor CS:GO'da orta ayarlarda 70-60 arasi alıyorum sistemim; AMD Athlon X4 640 CPU 12 GB RAM AMD Radeon R7 240

Nasıl R7 240 ile eşit 4 GB VRAM var DX11 desteği hala elimde bulunuyor CS:GO'da orta ayarlarda 70-60 arasi alıyorum sistemim; AMD Athlon X4 640 CPU 12 GB RAM AMD Radeon R7 240
Eşit değil zaten çok daha güçlü.Ortalama 120fps aliyorum 160-170 leri görüyor.4gb vram in hiçbir önemi yok çok kassız bir ekran karti r7 240.Gidin bakın bakalım fps testlerine,dx11 disinda hicbir artisi yok.

Nasıl R7 240 ile eşit 4 GB VRAM var DX11 desteği hala elimde bulunuyor CS:GO'da orta ayarlarda 70-60 arasi alıyorum sistemim; AMD Athlon X4 640 CPU 12 GB RAM AMD Radeon R7 240.

Bende R9 290X vardı 2013'ün en iyisi, canavar gibi güç tüketiyor ve son güncelleştirmelerini yapmama rağmen DX11 ile çalışmıyor anakartta sağ olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı