GTX 285 Ekran Kartının Sürücüsünü Yükleyince Görüntü Gidiyor

ahmettur61

Hectopat
1 Ay kadar önce ara ara görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti hataları alıyordum. Bilgisayar bir gün kapanırken güncelleme yaptı ve PC açıldığında ilk gelen görüntü normaldi ama nokta nokta hafif siyahlıklar çıktı ve o ilk görüntüden sonra çıkan yazılarda sürekli ünlem işaretleri vardı. Windows başlatılıyor yazısından sonra da siyah ekranda bekliyor, 1-2 dakika sonra mavi küçük noktalar geliyor ve yeniden başlatıyordu. Güvenli moddan sistemi geri yükleme yaptım ve normale döndü. Uzun zamandır Windows 10'a geçirmeyi düşünüyordum. Sonra bilgisayarı Windows 8.1'den Windows 10'a geçirdim. Bu sefer yine aynı hatayı aldım. Format attım yine işe yaramadı. Windows 8.1 i tekrardan kurdum. Sorun yine düzelmedi. Güvenli moddan girip ekran kartı driverını sildiğimde veya devre dışı bıraktığımda bilgisayar normal olarak açılıyor. Driverı yüklediğim anda aynı sorun devam ediyor(eski sürümleri de denedim). Sizce ne yapmalıyım?

Ekran kartım: GeForce GTX 285 NVIDIA

Çözüm
Kart sorunlu garantisiz olduğunu varsayarak yakınındaki bilgisayarcıya götürmekten başka çaren yok. Ama ilerde tekrar sıkıntı çıkaracağı malum. Yeni kart alman tavsiyemdir.
Kartı devre dışı bıraktığınızda işlemcinin gpu su devreye girdiğinden normale dönüyor bi arkadaşa da aynısı olmuştu ekran kartın bozulmuş tamirciye götürürsen gözle görülecek hasar yoksa muhtemel yapamaz

Kartı devre dışı bıraktığınızda işlemcinin gpu su devreye girdiğinden normale dönüyor bi arkadaşa da aynısı olmuştu ekran kartın bozulmuş tamirciye götürürsen gözle görülecek hasar yoksa muhtemel yapamaz
Dediğim gibi arkadaşın başka çaresi yok. Seviyorsa kartını masrafını öder ama en azından 2. el bir R7 240 alsın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı