GTX 460 boşta 70 derece stabil normal mi?

Eren Aktas

Kilopat
Merhaba, iyi akşamlar iyi sosyaller,
Konu başlığından da okuyacağınız üzere Zotac GTX 460 1GB 128bit ekran kartım boşta 69-70 civarında sıcaklık derecesi stabil bir şekilde gidip geliyor. Bu değerler normal mi? Normal değilse ne gibi problemlere yol açar? İşin garip tarafı şunu da söylemeliyim yeni macunladım yeni temizledim, hiçbir şey değişmedi. Kartın doğası gereği mi böyle anlamıyorum 160 TDP'ye sahip.
MSI Afterburner'dan GPU değerleri:

Screenshot_1.png

Merhaba, iyi akşamlar iyi sosyaller,
Konu başlığından da okuyacağınız üzere Zotac GTX 460 1GB 128bit ekran kartım boşta 69-70 civarında sıcaklık derecesi stabil bir şekilde gidip geliyor. Bu değerler normal mi? Normal değilse ne gibi problemlere yol açar? İşin garip tarafı şunu da söylemeliyim yeni macunladım yeni temizledim, hiçbir şey değişmedi. Kartın doğası gereği mi böyle anlamıyorum 160 TDP'ye sahip.
MSI Afterburner'dan GPU değerleri:

Eki Görüntüle 1642689
Bi thermal bakımı gelmiş hacıdayının.

Thermel bakımı nedir? Temral macununu yeniledim hala böyle.
O zaman soğutma bloğu işlevini yitirmiştir. Varsa tanıdığınız servis v.b. İnceleyebilir ürünü. Mahalle bilgisayarcısı olarak dilerseniz kartınızla ben de ilgilenebilirim. Genel 140w tdp'li kartlarda mini bir blok kullanıyorlar. 560 TI kullanan birisi vardı benzer derdi vardı karta başka bir arızalı kartın bloğunu bağlayarak sorunu çözmüştük.

O zaman soğutma bloğu işlevini yitirmiştir. Varsa tanıdığınız servis vb. İnceleyebilir ürünü. Mahalle bilgisayarcısı olarak dilerseniz kartınızla ben de ilgilenebilirim. Genel 140W TDP'li kartlarda mini bir blok kullanıyorlar. 560 Ti kullanan birisi vardı benzer derdi vardı karta başka bir arızalı kartın bloğunu bağlayarak sorunu çözmüştük.

Anladım bilgisayarcıya gitmemin imkanı yok bozulur falan uğraşılmaz tanıdık pc ci yok MSI aftrerburner otomatik fan kontrol ile yoluma devam edeceğim sanırım.

Anladım bilgisayarcıya gitmemin imkanı yok bozulur falan uğraşılmaz tanıdık pc ci yok MSI aftrerburner otomatik fan kontrol ile yoluma devam edeceğim sanırım.
Neden bozulsun hocam? Chipset değiştirmiyoruz sonuçta. Dediğim gibi bunu standart bilgisayarcı yapmaz yapamaz macun yeniler verir muhtemelen. Bu konuda yardım duyarsan kapım açık hocam. Memnun kalırsan uygulanan işlemlerle birlikte buraya paylaşırsın.

Neden bozulsun hocam? Chipset değiştirmiyoruz sonuçta. Dediğim gibi bunu standart bilgisayarcı yapmaz yapamaz macun yeniler verir muhtemelen. Bu konuda yardım duyarsan kapım açık hocam. Memnun kalırsan uygulanan işlemlerle birlikte buraya paylaşırsın.

Haklısın, ayrıca yardım teklifin için çok teşekkürler yakın zamanda satıp sıfır ekran kartı almayı düşünüyordum zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı