GTX 460 sistemde "VIDEO_SCHEDULER_INTERNAL_ERROR" mavi ekran hatası

metehan89

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar kendime sistem topluyordumda ekran kartı aldım 2.el bir tane GTX460 diye geldi. Ekran kartı bağladık okey bir de SSD aldım Windows 10 kurdum Windows arkada güncelleştirme yapıyor ya onu ekran kartı için yaptığında bu "VIDEO_SCHEDULER_INTERNAL_ERROR" adında mavi ekran hatası alıyorum. İşin sinir bozucu kısmı bu hatayı alıyorum ya Windows bir daha açılmıyor yine format atmak zorunda kalıyorum. Bu attığım 11.i format artık çıldırmak üzereyim satıcı arkadaşa durumu ilettim GeForce Experience ile güncelle o zaman problem olmaz dedi. Bunu duyduktan sonra bir daha format attım tertemiz makinemı kurdum. Daha GeForce Experience inmeden gene mavi ekran ile karşılaştım bir türlü kuramıyorum bilgisayarı. Gerçekten sinirim bozuldu bir akıl verin Allah aşkına bilgisayar kurma hayalim hevesim yavaş yavaş bitiyor bu arada o attığım format sayısı toplam değil bugün attığımın sayısı 3 gündür uğraşıyorum siz hesaplayın artık bunun sebebi nedir arkadaşlar söyler misiniz? Teşekkürler.

Merak edenler için özellikler.

FX6300 işlemci.
8 GB G.Skill RAM.
Gigabyte GTX 460 1GB.
120GB SSD.
Gigabyte lmt78 USB3 r2.
@Yener K.

Son düzenleme:

Başka konulara bakmak yerine, kendi sorununuzun çözümü adına buraya bir el atsanız nasıl olur acaba?

@metehan89

Minidump dosyası paylaşmanız önemle rica olunur.

@Lindorie Miriel hocam, çok hızlı kavramışsınız dosya incelemeyi.
Ama bize de biraz konu bırakın ya, hep inceleyeyim dediğim konularda siz varsınız :)

Elinize sağlık bu arada, iyi iş çıkartıyorsunuz.

@Lindorie Miriel hocam, çok hızlı kavramışsınız dosya incelemeyi.
Ama bize de biraz konu bırakın ya, hep inceleyeyim dediğim konularda siz varsınız :)

Elinize sağlık bu arada, iyi iş çıkartıyorsunuz.
Teşekkür ederim güzel sözleriniz için :) Oluyor mu peki? Tespitlerim sizce doğru ve çözüm yollarında sunduğum önerilerim uygun mu? Daha fazla pratik olsun diye üzerinden ay geçmiş konulara dahi bakmaya çalışıyorum. Bayağı bir cevapsız kalan konu var gördüğüm kadarıyla. Muhtemelen çoğu sorunlarını bir şekilde çoktan halletmiştir. Her gün foruma girdiğimde yeni konu var mı diye dört gözle bekliyorum. İletişime geçelim birlikte bakalım. Hem danışmak istediğim, öğrenmek istediğim ve merak ettiğim çok eksiğim var.

Teşekkür ederim güzel sözleriniz için :) Oluyor mu peki? Tespitlerim sizce doğru ve çözüm yollarında sunduğum önerilerim uygun mu? Daha fazla pratik olsun diye üzerinden ay geçmiş konulara dahi bakmaya çalışıyorum. Bayağı bir cevapsız kalan konu var gördüğüm kadarıyla. Muhtemelen çoğu sorunlarını bir şekilde çoktan halletmiştir. Her gün foruma girdiğimde yeni konu var mı diye dört gözle bekliyorum. İletişime geçelim birlikte bakalım. Hem danışmak istediğim, öğrenmek istediğim ve merak ettiğim çok eksiğim var.
Gayet iyisiniz hocam. Tespitler gayet yerli yerinde.

Geri
Yukarı