GTX 460 sisteme 300W PSU yeter mi?

acetheodor

Hectopat
Core 2 Duo E8400 işlemci var elimde.
Ekran kartı MSI GeForce GTX 460 Cyclon'e OC 1GB.
1 adet 128 SATA SSD.
1 adet 160 GB SATA HDD.
2 GB RAM.

Power Supply 300W sizce bu sisteme yeter mi? 9800GT kullandığımda gayet yetiyordu. Şu an imkanım bu, elimdekileri değerlendirmek istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Core 2 Duo E8400 işlemci var elimde.
Ekran kartı MSI GeForce GTX 460 Cyclon'e OC 1GB.
1 adet 128 SATA SSD.
1 adet 160 GB SATA HDD.
2 GB RAM.

Power Supply 300W sizce bu sisteme yeter mi? 9800GT kullandığımda gayet yetiyordu. Şu an imkanım bu, elimdekileri değerlendirmek istiyorum.
Fazla bile. Merak etme.

Gerçek 300W'ı verebiliyorsa sıkıntı olmaz. Ama sanırım kötü bir PSU. Büyük ihtimal yetmeyecektir. GTX 460 güç tüketimi yüksek bir kart. Düzgün 500W bir PSU alın.

Kartın alabildiği en fazla 160W. Boş yere eldeki ürün yetiyorken neden para harcasın?
Onun elindeki 300W'lık PSU'nun gerçekten 300W'ı veremeyeceğini biliyor olmanız gerek. Eldekiyle yetinip risk almaktansa gidip düzgün bir PSU alsın. Boş yere para harcama değildir bu. En son paradan kısılması gereken parçadır PSU. Sistemini ona emanet ediyorsun. Ayrıca umarım kartın TDP'siyle gerçekten çektiği güç miktarının aynı olmadığını biliyorsunuzdur.

Sorun yok 600W PSU 40 liraya aldım Akasa marka ikinizinde gönlü olsun :)
Gerçek 300W'ı verebiliyorsa sıkıntı olmaz. Ama sanırım kötü bir PSU. Büyük ihtimal yetmeyecektir. GTX 460 güç tüketimi yüksek bir kart. Düzgün 500W bir PSU alın.

Siz haklı çıktınız ekran kartımı denemek için taktığımda (MSI GTX460 Cyclone 1GB OC) son ses çalışıp, böyle elektrik süpürgesi gibi ses yaptığında anladım ki PSU yetmedi :) teşekkürler tekrardan.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı