300W PSU RX 460 sisteme yeter mi?

BahadırDemir

Femtopat
Daha fazla  
Intel Xeon E5430.
8 GB RAM.
Gigabyte G41 combo.
128 SSD.
1 TB HDD.
300 watt PSU.

RX 460 ekran kartım var 1 ay sonra 500 waat PSU alacağım ama şu an param yok.

300 watt PSU ile ekran kartım da sıkıntı olur mu?

CPU sadece 80W çekiyor biraz yüksek. Bir o kadar da RX460 çekse 160W. Harici donanımlar ve çevre birimlerini de eklersen 200-250 arası bir şey olur. Eğer PSU kaliteli bir şeyse ve 12V'den en az 260 veriyorsa yetecektir.

Burada sorulması gereken RX460 çift fanlı versiyonu mu? Çevre birimi olarak ekstra güç harcayan bir şey takılı mı sisteme? İşlemciye O.C yapacak mısın? v.s v.s bunlar işin içine girerse yetmeyebilir.

CPU sadece 80W çekiyor biraz yüksek. Bir o kadar da RX460 çekse 160W. Harici donanımlar ve çevre birimlerini de eklersen 200-250 arası bir şey olur. Eğer PSU kaliteli bir şeyse ve 12V'den en az 260 veriyorsa yetecektir.

Burada sorulması gereken RX460 çift fanlı versiyonu mu? Çevre birimi olarak ekstra güç harcayan bir şey takılı mı sisteme? İşlemciye O.C yapacak mısın? vs vs bunlar işin içine girerse yetmeyebilir.

Çift fanli ekran kartı AMD sahppire 4 GB modeli işlemciye ekran kartına vs OC yapmayacağım.

Çift fanli ekran kartı AMD sahppire 4 GB modeli işlemciye ekran kartına vs OC yapmayacağım.
Ve kulaklık mouse klavye ışıklı etkileree

PC build sitesinden güvenilir mi bilmiyorum ama tüm sistemimi eksiksiz yazdım ve toplam 286 waat güç tüketir dedi ucu ucuna

internet sitelerinde 400w yeterli diyor ama sağlıklı olmasını düşünürsek 500 gerekli.

Ve kulaklık mouse klavye ışıklı etkileree

PC build sitesinden güvenilir mi bilmiyorum ama tüm sistemimi eksiksiz yazdım ve toplam 286 waat güç tüketir dedi ucu ucuna
İşte PSU kaliteli mi? 300'den 280 verebiliyorsa zaten yeter ama dandik bir şeyse bırak 200'ü 250'yi 170 civarı verir belki onu da zar zor. Sıkıntı çekersin. PSU nedir? Mümkünse üstündeki yazıları çekip atın.

Yeni konular

Geri
Yukarı