GTX 460M ısınıyor

emirhanyldrm0

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. Ben bir laptop kullanıcısıyım. GeForce GTX 460M ekran kartım var. Ağır oyunlar oynamıyorum. GTA 4, CS:GO, Minecraft (1.9), Metro Redux gibi (minimum sistem gereksinimleri tamamen karşılıyor bilgisayar.) Oyunları en düşük ayarlarda oynamama rağmen 1 saat gibi bir süre içinde ekran kartı 95 dereceyi buluyor. Overclock hiçbir zaman yapmadım. MSI Afterburner üzerinden ekran kartı hızını takip edebiliyorum. Hiçbir şey yapmadığım zaman bile çoğunlukla aynı hızda kalıyor ve ısınmaya devam ediyor. Bilgisayarı 3 sene önce 2. el olarak almıştım ama kullanan kişi çok bir şey yapmadığını söylemişti. Gerçekten de bilgisayar uçuyordu. Normalde Windows 7 olarak gelen bilgisayara babam iş yerinde Windows 10 Pro yükletmiş. Sorunun bununla alakalı veya termal macunla alakalı olduğunu düşünüyorum.

NVIDIA'nın kendi programından güncellemek istediğimde GPU'mun Windows 10 ile uyumlu olmadığı hatasını almıştım ama aygıt yöneticisinden ekran kartımı bulduktan sonra güncellemeleri taratıyorum ve güncel olduğumu belirtiyor. Virüslere karşı tamamen temizim. Fan desen üflemiyor bile, sadece sıcak hava çıkıyor (üflemeden). Ne yapmam gerek bir yardımınız dokunabilir mi acaba?

Şuraya diğer özelliklerimi de koyayım. RAM: 16 GB DDR3 CPU: i7-2630qm GPU: GTX 460M 1.5GB

Geri
Yukarı