GTX 550 Ti sisteme işlemci önerisi

enes üzüm

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba şu anda sistemim.
Ekran kartı: GTX 550 Ti.
RAM: 8 GB RAM.
İşlemci: i3 2120.
i5 2500 veya i5 2500K ya geçmeliyim. Performans artışı gözle görülür kadar olur mu? Aslında şu anda memnunum fakat CS:GO ve GTA V gibi oyunlarda sanırım FPS yükselir zannediyorum, önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci hızı iyi olsun yeterli olur o ekran kartı için. Açıkçası çok yüksek önermek istemiyorum çünkü o anakartın yapacakları sınırlı. Onun yerine sistem değiştirmek daha iyi olur.
Ama yine de idarelik bir süre daha götürsün derseniz o zaman i5 3470 öneririm. Hem 22nm hem de hızı bir tık iyi seviyede.

İşlemci hızı iyi olsun yeterli olur o ekran kartı için. Açıkçası çok yüksek önermek istemiyorum çünkü o anakartın yapacakları sınırlı. Onun yerine sistem değiştirmek daha iyi olur.
Ama yine de idarelik bir süre daha götürsün derseniz o zaman i5 3470 öneririm. Hem 22nm hem de hızı bir tık iyi seviyede.
İşlemci hızıyla ne alakası var şimdi performansın?

Piyasada uyguna i5 3330 var alınabilir.

Merhaba şu anda sistemim.
Ekran kartı: GTX 550 Ti.
RAM: 8 GB RAM.
İşlemci: i3 2120.
i5 2500 veya i5 2500K ya geçmeliyim. Performans artışı gözle görülür kadar olur mu? Aslında şu anda memnunum fakat CS:GO ve GTA V gibi oyunlarda sanırım FPS yükselir zannediyorum, önerilerinizi bekliyorum.

Anakart? K serisi işlemciler overclock için. Ve onun içinde anakartın Z serisi olması lazım.

İşlemci hızıyla ne alakası var şimdi performansın?

Piyasada uyguna i5 3330 var alınabilir.

Eğer sizin bütçesine uygunsa niye olmasın. CS:GO Valorant gibi oyunlar için işlemcinin hızı gerekiyor. Kısaca tekli çekirdek gerekiyor. Bende o yüzden kısa yoldan elindekinden hızlı bir işlemciye bak demek istemiştim. Zaten karnım ağrıyor bir de buna laf anlayamayacağım.

Zaten ben önerimi yaptım zaten. i5 3470 dedim ben. Fark etmedin galiba.

Eğer sizin bütçesine uygunsa niye olmasın. CS:GO Valorant gibi oyunlar için işlemcinin hızı gerekiyor. Kısaca tekli çekirdek gerekiyor. Bende o yüzden kısa yoldan elindekinden hızlı bir işlemciye bak demek istemiştim. Zaten karnım ağrıyor bir de buna laf anlayamayacağım.

Zaten ben önerimi yaptım zaten. i5 3470 dedim ben. Fark etmedin galiba.
Tamam o zaman 5GHz'e OC yapılmış Pentium IV, i3-550 3.2GHz'den daha iyi olsun. Mantığa sığmıyor dediğiniz. Ayrıca i5 3470 iyidir ama 500 liraya var piyasada, 300'e i5 3300 varken alınmaz bence.

Arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkürler ozaman ben acaba ekran kartı aldığım zaman mı işlemci alsam çünkü gtx 550 ti malum gücü belli i3 2120 den i5 3470 gecsem sanırım oyunlar malum çoğu ekran kartı istediği için çok fark yaratır mı

O zaman git Pentium 4 al ne deyim. Zorla tutan mı var. Hem de 70 TL fiyatlarda bulunuyor sen seversin ucuz fiyatlı işlemci. Ben dedim ki işlemci hızı iyi olsun o anakartta iyi performans verir. Ama 3470 ile 3330 arasında 0, 4GHz fark varmış. i7 uyguna bulunursa bakılabilir.

O zaman git Pentium 4 al ne deyim. Zorla tutan mı var. Hem de 70 TL fiyatlarda bulunuyor sen seversin ucuz fiyatlı işlemci. Ben dedim ki işlemci hızı iyi olsun o anakartta iyi performans verir. Ama 3470 ile 3330 arasında 0, 4GHz fark varmış. i7 uyguna bulunursa bakılabilir.
Ya kardeşim işlemci hızıyla aralarında performans farkı var da, işlemci hızı direkt performansı etkilemiyor niye anlamak istemiyorsun acaba. Yanlış bilgi vermeyi bırak.

Geri
Yukarı