GTX 560 Ti ekran kartı durduk yere yüke mi giriyor?

Farkuovic

Hectopat
Format attığımda böyle değildi sonradan böyle olmaya başladı. Bilgilendirecek birisi yazarsa sevinirim.
d.png

Uzun süre hiç yüke girmemiş ki? Yüksek frekansı kastediyorsanız, NVIDIA denetim masasından güç ayarlarını optimum güce alabilirsiniz.

Format attığımda böyle değildi sonradan böyle olmaya başladı. Bilgilendirecek birisi yazarsa sevinirim.
Eki Görüntüle 1185609

Yüke girmemiş ki? MHz değerlerini neden attım anlamadım. MSI'dan OC yapmışsın kendin olay bu. İstersen MHz değerini düşürübilirsin.
Evet yüksek frekansları kastetmiştim, boştayken yüksek olması normal bir şey mi ve ekran kartını yorar mı?

MHz'leri kasdettiysen hiç önemi yok. Kartı bir oyun vs. için kullanmıyorsan yormaz.

Yüke girmemiş ki? MHz değerlerini neden attım anlamadım. MSI'dan OC yapmışsın kendin olay bu. İstersen MHz değerini düşürübilirsin.
Overclock yapmamış. Normalde AMD kartlarda, overclock kısmında kartın çalışma frekansı yazar fakat NVIDIA kartlarda +xxxMHz olarak yazar. Bu kart için geçerli değil. Zaten overclock ayarı aktifken frekans boşta artmaz. Overclock aktifken de 150MHz'de çalışır kapalıyken de. Zaten bu kartın 2GHz bellek frekansını kaldırması neredeyse imkansız. Yarı iltekenden değil dökme demirden belleklerinin olması lazım.

Geri
Yukarı