GTX 560 Ti Sisteme Kaç W PSU Gerekli?

Allah yardım etsin dostum sana @Jacksavoretti. Ben burada NVIDIA'nın sitesinden ekran görüntüsü atıyorum. Sen burada ne 500 Watt'ı diyorsun. Yazık.

Attığın ekran görüntüsünü şimdi gördüm insanlık hali. Firmalar her zaman bir tık üstünü söylerler bu nedenle 400W yeterli. Ah be dostum ben özür diliyorum ekran görüntüsünü görmediğim için Allah yardım etsin falan demişsin biz senin kadar harika insan olamadık üzgünüm.

PSU'nun verdiği gücün 80+ sertifikasıyla uzaktan yakından alakası yok. 80+ sertifikası verimliliği temsil eder, prizden çektiği güç daha az olur 80+ PSU'ların. Mesela Aerocool VX Plus 500W PSU 12V kanalından 456W verebiliyor ve 80+ değil. Anlatabildim umarım, 80+ verimliliktir.
Ben mi yanlış öğrenmişim acaba? Bildiğim kadarıyla 80+ Sertifikası teste tabii tutulduktan sonra verilen bir sertifika. Yani resmi kuruluşlar tarafından ürünün verimliliğinin %80 ve üzerinde olduğunu beyan eden bir sertifika. Bende de Xigmatek X-Calibler 600W PSU vardı. 80+ olmamasına rağmen 520W gibi yüksek bir güç verebiliyordu. Yine de sertifikalı bir 500W PSU alması daha sağlıklı olur kanaatindeyim.

Ben mi yanlış öğrenmişim acaba? Bildiğim kadarıyla 80+ Sertifikası teste tabii tutulduktan sonra verilen bir sertifika. Yani resmi kuruluşlar tarafından ürünün verimliliğinin %80 ve üzerinde olduğunu beyan eden bir sertifika. Bende de Xigmatek X-Calibler 600W PSU vardı. 80+ olmamasına rağmen 520W gibi yüksek bir güç verebiliyordu. Yine de sertifikalı bir 500W PSU alması daha sağlıklı olur kanaatindeyim.
Bak şimdi, PSU 100W güce ihtiyaç duydu diyelim. 80+ PSU atıyorum 160W çekerken 80+ olmayan PSU 220W çeker. Verimlilikle alakalı.

@Jacksavoretti firmaların bir tık üzerini koyduğu falan yok, sınırdaki değeri söylerler. Bunun altına inersen sorun yaşarsın derler. Daha fazla ısrar etmesen hani.
Tamam 500W alsın bu nedir böyle ekran görüntüsünü görmediğim için ailevi değerlerime sövmediğiniz kaldı. Nasıl bir foruma döndü burası.

Biraz sakin olur musun? Adam gözünden kaçırmış. Hemen cahil gibi ithamlarda bulunmak yakışmıyor.
Israrla yanlış bilgilendirme yapıyor. O adam 400W alsa karta zarar verebilir. Ayrıca ben alaycı konuşmasına kızdım.
Tamam 500W alsın bu nedir böyle ekran görüntüsünü görmediğim için ailevi değerlerime sövmediğiniz kaldı. Nasıl bir foruma döndü burası.
Alaycı konuştuğun için kızmıştım. 500W önerenlere "Ne 500W'si, 400W yeter ahaah." gibi söylediğin için.

Yeni konular

Geri
Yukarı