GTX 560 ve GTX 760 SLI imkanı var mıdır?

Alper Kopuz

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar konuda da belirttiğim gibi bunun imkanı var mıdır? GTX 560 model bir karta sahiptim fakat 3 yıl sonra bir bozukluk ortaya çıktı, sanırsam overclocktan dolayı yandı çünkü çok ısınırdı. Ondan sonra GTX 760 aldım. Babam dediki acaba SLI yapsak olur mu? Ben olmaz düşüncesindeydim ama olsaydı mükemmel olurdu. Bu konuşma aylar önceydi şimdi de aklıma takıldı. GTX 560'ı daha tamir ettirtmedim. Eğer olur diyecekseniz tamir ettireceğim. Görüşlerinizi bekliyorum :)

Diğer bilgiler:

Bozulunca ekrana gelen hata:

rV3Rva.jpg

Anakart: ASUS M5A97 Evo R2.0 - AMD 970/SB950 - AM3+ - DDR3 - 2133MHz

GTX 760:
Zotac Gtx760 Amp! Edition Gddr5 2Gb 256Bit Nvidia Geforce Dx11.1 Ekran Kart - Vatan Bilgisayar

GTX 560:
GTX560 Ti DirectCU II GDDR5 1GB 256Bit Nvidia DX11 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar

Yanlış bilgi vermek gibi olmasın ama SLI yapabilmek için hem aynı karttan olması lazım hemde anakartın SLI desteklemesi lazım yanlış bilmiyorsam.

SLI iki veya daha fazla(en fazla 4) Nvidia ekran kartı çekirdeğini bir arada kullanmaktır. SLI yaparken ekran kartlarının GPU'larının ve bellek büyüklüklerinin aynı olması gerekir. AMD tarafında ise benzer bir teknoloji olan Crossfire ise bazı farklı GPU barındıran ekran kartları arasında kurulabilir.
Özet: GTX 560 ile GTX 760 SLI olarak bağlanılamaz.
@Kâmui J. 'ın dediği gibi anakartın SLI da desteği olmalı.

Ben şu şekilde bir video buldum fakat doğrumu değil mi siz karar verin....

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@Blastor Technopat'ın Tegra incelemesinde yaptığı gibi Physx kısmını bir karta görüntü işlemeyi diğer karta yüklemiş. SLI değil ama iki kartı da kullanıyor.

@Blastor Technopat'ın Tegra incelemesinde yaptığı gibi Physx kısmını bir karta görüntü işlemeyi diğer karta yüklemiş. SLI değil ama iki kartı da kullanıyor.

Rica etsem incelemeyi atar mısın? Birde bu görev ayırma işlemi yani görüntü işleme bir karta Physx bir diğer karta ayarlarsak bir performans artışı görür müyüz?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı