Çözüldü GTX 570 sistemde mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

bugrauzumcu

Hectopat

Arkadaşlar, bilgisayarı başlatırken DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL hatasını alıyorum altında da nvlddmkm.sys yazıyor. Bilen arkadaşlar bakabilirse çok mutlu olurum. Minidump dosyasını bıraktım.

• İşlemci: R5 3600.
  • Anakart: Gigabyte B450M H.
  • RAM: 16 GB Kingston HyperX Fury.
  • Ekran kartı: GTX 570
  • Depolama birimi: Crucial BX500 480 GB.
  • PSU: Aerocool Cylon 500W.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
BattlEye, Corsair yazılımları gibi ufak tefek sorun çıkaran şeyler de var da evet, genel olarak ekran kartı ile alakalı.

Sıkıntı yok, başlıkta GTX 570 yazıyordu ona göre sürücü linki verdim.

Peki, sağ olun yardımcı olduğunuz için. Adımları uygulayıp geri dönüş yapacağım.

• DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırın, WHQL sertifikalı kartınıza uygun güncel bir sürüm kurun.
  • SFC rehberini uygulayın.
  • Hızlı Başlat özelliğini kapatın.
  • Ağ sürücüsünü güncelleyin.

Tekrar merhaba. Yazdığınız adımları uyguladım vermiş olduğunuz linkten ekran kartının sürücüsünü güncelledikten sonra sistemi yeniden başlatmam istendi, sistem yeniden başlayınca yeniden DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL hatasını aldım ve sistem bir daha yeniden başladı. Bu 3 kere yeniden oldu ardından otomatik onarım çalıştı ama otomatik onarımda Windows düzgün yüklenemedi hatası verdi. Eğer bilgisayarı geri yüklersem büyük ihtimal ilk format attığım yere atacak, ben de minidump dosyasını size atamayacağım. Ne yapmam gerek?

image.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel. Şöyle yapın: DDU ile sürücüyü kaldırın, kaldırınca sistemi kapatıp farklı kartı takın ve onun sürücüsünü kurun. Normalde mavi ekran veren koşullarda bilgisayarı kullansanız yeterli.

Geri
Yukarı