Çözüldü GTX 570 sistemde mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

bugrauzumcu

Hectopat

Arkadaşlar, bilgisayarı başlatırken DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL hatasını alıyorum altında da nvlddmkm.sys yazıyor. Bilen arkadaşlar bakabilirse çok mutlu olurum. Minidump dosyasını bıraktım.

• İşlemci: R5 3600.
  • Anakart: Gigabyte B450M H.
  • RAM: 16 GB Kingston HyperX Fury.
  • Ekran kartı: GTX 570
  • Depolama birimi: Crucial BX500 480 GB.
  • PSU: Aerocool Cylon 500W.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
BattlEye, Corsair yazılımları gibi ufak tefek sorun çıkaran şeyler de var da evet, genel olarak ekran kartı ile alakalı.
Olay Görüntüleyicisi üzerinden sistem raporu paylaşır mısınız? Belki oradan bir şeyler çıkabilir.

Biz burada boşuna hata dosyalarını analiz ediyoruz, ona göre çözüm sunmaya çalışıyoruz zaten, değil mi?
sistem.evtx buyurun.

CMD'yi yönetici olarak başlatın ve chkdsk /f /r komutunu girin, (Y/N) diye sorarsa Y deyip yeniden başlatın. C:\Windows\MEMORY.DMP dizininde bulunan dosyayı arşivleyip paylaşın. Ayrıca sistemi ne şekilde kapatıyorsunuz? Düğmesinden mi, fişten mi, sistem içerisinden mi?

CMD'yi yönetici olarak başlatın ve chkdsk /f /r komutunu girin, (Y/N) diye sorarsa y deyip yeniden başlatın. C:\Windows\MEMORY.DMP dizininde bulunan dosyayı arşivleyip paylaşın. Ayrıca sistemi ne şekilde kapatıyorsunuz? Düğmesinden mi, fişten mi, sistem içerisinden mi?

Sistem içerisinden kapatıyorum mavi ekran olduğu süreçte yeniden başlatma takıldığı için kasanın üstündeki yeniden başlat tuşuna kalemle basıyordum hatalar o yüzden.

MEMORY.DMP buyurun.

Son düzenleme:
DDU ile sürücüyü kaldırın tekrar, farklı bir sürücü kurun. Örneğin 390.77 sürücüsü denenebilir. Linki: Grafik Sürücüsü - GeForce Game Ready Driver | NVIDIA

Olmazsa farklı kart ile test edin.

Tamam yapıyorum şimdi.
DDU ile sürücüyü kaldırın tekrar, farklı bir sürücü kurun. Örneğin 390.77 sürücüsü denenebilir. Linki: Grafik Sürücüsü - GeForce Game Ready Driver | NVIDIA

Olmazsa farklı kart ile test edin.

Hocam bugün de başka bir mavi ekran aldım, minidump dosyası: 052021-20515-01.rar
Ekran kartıyla alakalı olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı