GTX 570 vs GT 730

BİM

Hectopat
Merhaba,

Şu an GT 730 kullanıyorum ve satıp GTX 570 almayı düşünüyorum. Aralarında ki performans farkı nedir? İnternet üzerinden birazcık baktım ancak tam bir sonuç çıkartamadım. Aralarında 2 seri var ama hangi kart daha güçlüdür? GTX 570 oyunlarda fark yaratır mı?

Bir de GTX 570 piyasası sizce ne kadardır? 350 TL ederi var mıdır? Fikrinizi belirtir iseniz sevinirim.

Kart modeli bu;

İyi forumlar.

İkinci el piyasası tamamıyla saçmalıktan ibaret, Low profile R7 240 400 TL 350'ye bulman falan hayal yani net.

Daha güncelleri takip etmeniz yararınıza olacaktır.

İkinci el kart alacaksan HD serisine bakacaksın ya da R9 serisine. Bu kartlarında en üst modelleri 400TL'den fazla etmez zaten. GT730'dan daha güçlü HD5770 varken neden GT 730 alasın ki?
Ekleme: 170 TL'ye arkadaşımdan şu an kullanmakta olduğum HD6570 aldım hızaşırtma uyguladım şu an GT 730 ile çok yakın bir performans alıyorrum.

İkinci el piyasası tamamıyla saçmalıktan ibaret, Low profile R7 240 400 TL 350'ye bulman falan hayal yani net.
Hocam 1 yıldır zaten ikinci el piyasasını takip ediyorum yorumunuza katılıyorum ancak zaten şuan 350 TL'ye buldum. Birde uzun süredir ilanlarda satılmadı indirim yapabileceğini düşünüyorum.
GTX 570 zamanın iyi kartlarından ancak şu an ziyadesi ile yaşlı.
GT 730'dan tabii ki daha iyi ancak yine de önermem.
Hocam peki FPS tarafında gözle görülür bir fark oluşacak mıdır sizce?
Daha güncelleri takip etmeniz yararınıza olacaktır.
350 TL bütçem var hocam ve şuanlık şehrimde Gtx 570 var bu bütçeye önerebileceğiniz kart var mıdır?

Hocam 1 yıldır zaten ikinci el piyasasını takip ediyorum yorumunuza katılıyorum ancak zaten şu an 350 TL'ye buldum. Bir de uzun süredir ilanlarda satılmadı indirim yapabileceğini düşünüyorum.

Hocam peki FPS tarafında gözle görülür bir fark oluşacak mıdır sizce?

Şanslıymışsın, eski kart olduğu için güçlü bir PSU'da gerekiyor.

Güç kaynağım da FPS 60AHBC serisinden 500W, yani yeterli. GT 730 ile GTX 570 arasında ki performans hakkında bir fikriniz var mı hocam?

Fazlasıyla fark olur, PSU'nun 12V çıkışından kaç amper verdiği önemli, geçenlerde GTX 260 aldım PSU'da 500W diye üstünde durmadım, kartı çalıştıramadı, şimdi duruyor kenarda.

Yeni konular

Geri
Yukarı