GTX 580 ASUS STRIX Z270F anakartta çalışır mı?

JuniorFd

Hectopat
Şu an ekran kartım yok. araştırırken uygun fiyata GTX 580 buldum fakat kart sahibi her anakartta çalışmaz, PCI Express X32 olan anakartlarda çalışır diyor. benim anakartım X16 destekliyor. 2010 yılında çıkmış bir ekran kartı nasıl olur da 2016'da çıkmış bir anakartta çalışmaz? Ayrıca 2010 yılında X32 destekli anakart mı vardı? Açıklayabilecek olan varsa yeşillendirsin.

İnternette PCI Express X16 ile çalıştığını gördüm.

Dosya Ekleri

• aa.png
    aa.png
    99,3 KB · Görüntüleme: 29
Şu an ekran kartım yok. Araştırırken uygun fiyata GTX 580 buldum fakat kart sahibi her anakartta çalışmaz, PCI Express X32 olan anakartlarda çalışır diyor. Benim anakartım X16 destekliyor. 2010 yılında çıkmış bir ekran kartı nasıl olur da 2016'da çıkmış bir anakartta çalışmaz? Ayrıca 2010 yılında X32 destekli anakart mı vardı? Açıklayabilecek olan varsa yeşillendirsin.

PCI Express hem ileriye hem geriye uyumludur çalışır hiçbir sorunla karşılaşmazsın.

X32 diye bir slot görmedim. X1, X4, X8, X16 gibi ifadeler slotun boyutudur. PCI Express 2.0, 3.0 gibi ifadeler ise veri aktarım hızıdır. PCI Express slotlar geriye dönük olarak uyumludur. Veri aktarım hızı fazla etkilemez. Ekran kartı, anakartınızda çalışır.

Ben de çalışır diyorum kart sahibi yanlış biliyor o halde, teşekkür ederim herkese cevaplar için.
Kartın güncellemeleri 2018 yılında sonra ermiş, yani Nvidia güncelleme yapmıyor zaten dx11 destekli bir kart ve ben de dx11 olan oyunları oynayacağım ama güncelleme almaması çok problem yaratır mı?

Son düzenleme:
Ben de çalışır diyorum kart sahibi yanlış biliyor o halde, teşekkür ederim herkese cevaplar için.
Kartın güncellemeleri 2018 yılında sonra ermiş, yani NVIDIA güncelleme yapmıyor zaten DX11 destekli bir kart ve ben de DX11 olan oyunları oynayacağım ama güncelleme almaması çok problem yaratır mı?
İleride DX12 isteyen oyunları açamazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı