GTX 590 ile Ultra ayarda Battlefield 4 oynayabilir miyim?

HUNTER

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Fethiye/Muğla
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, Battlefield 4'ün 17 dakikalık gameplay videosunu izledikten sonra aklıma gelen ilk soru bu oldu. Normalde hiç terreddüt bile etmezdim ama GTX 590 ile Crysis 3'ü 1920x1080p çözünürlükte, Tüm ayarlar en yüksekte, 16x AA, ve FXAA ayarlarında 30-80 FPS arasında alıyorum. (40'ın altına nadir iniyor.) Ama her nekadar ben öyle olduğunu düşünmesemde bazı oyuncular Battlefield 4'ün grafiklerinin Crysis 3'ününkinden daha iyi olduğunu öne sürüyor. (Şu oyun çıksın da Çok detaylı Grafik Karşılaştırmasını Hazırlayacağım Technopat'a özel.) Sistemim şöyle:

İNTEL I7 2600k İşlemci
ASUS Sabertooth P67 Anakart
GEIL Value Plus 8 Gb Ram
ZOTAC GTX 590

Sorum başıkta da belirttiğim gibi; Bu sistemle Battlefield 4'ü 1080p çözünürlükte, Ultra ayarlarda rahatça oynayabilir miyim? FPS tahmini yapabilir misiniz? Şimdiden teşekürler.

Çook rahat oynarsın. O zaman kadar sürücüler de pişer zaten... Bir de BF3 motoru CryEngine kadar yüksek gereksinimi olmayan bir motor.

Recep Abi ben de kısmen senin gibi düşünüyorum ama bana NVIDIA 500 serisini unutmaya başladı gibi geliyor. Çünkü yeni driverlar genellikle GTX 680'e ve GTX 690'a Yüzde olarak daha fazla performans artışı sağlıyor gibime geliyor. Mesela yeni driver tanıtımında performans artışı olarak değer verirken çoğunlukla bu iki kartı örnek gösteriyor NVIDIA. Bu düşüncemde doğru muyum?

Sistem gereksinimleri açıklanmadı daha.

Ne kadar doğru bilmiyorum sızdırılmış.

Battlefield 4 için minimum sistem gereksinimleri:

Processor: Core 2 Quad 2.4 GHz or AMD Athlon II X4 2.8 Ghz
RAM: 3GB
Graphic card: DirectX 11 or 11.1 compatible Nvidia or AMD ATI card, ATI Radeon 6450 or higher, Nvidia GT 520 or higher.
Graphics card memory: 1024 MB
Sound card: DirectX compatible sound card
Hard drive: 15 GB for disc version or 10 GB for digital version

Battlefield 4 için önerilen sistem gereksinimleri:

Processor: Quad-core Intel or AMD CPU
RAM: 4GB
Graphics card: DirectX 11 Nvidia or AMD ATI card, Nvidia GeForce GTX 660 Ti or AMD Radeon 7950.
Graphics card memory: 1 GB
Sound card: DirectX compatible sound card
Hard drive: 15 GB for disc version or 10 GB for digital version

Kaynak :
Oyun Çeviri | OyunCeviri.com – Oyunlar Artık Türkçe :)

Recep Abi ben de kısmen senin gibi düşünüyorum ama bana NVIDIA 500 serisini unutmaya başladı gibi geliyor. Çünkü yeni driverlar genellikle GTX 680'e ve GTX 690'a Yüzde olarak daha fazla performans artışı sağlıyor gibime geliyor. Mesela yeni driver tanıtımında performans artışı olarak değer verirken çoğunlukla bu iki kartı örnek gösteriyor NVIDIA. Bu düşüncemde doğru muyum?

GTX 500 serisi için olabilir. Sonuçta yeni ürünlere daha iyi destek verilir. Bu gerçektir ancak Nvidia'nin GTX 590 gibi bir grafik kartını umursamayacağını sanmıyorum.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı