GTX 650 Ekran Kartının Fan Hızı Limitini Artırma

Neşeli Enginar

Kilopat
Makaleler
23
Masaüstü sistemimde Gtx 650 ekran kartina sahibim.

Sicakliklarla ilgili bir sorunum yok su siralar lakin MSI Afterburner ile fan ayarini yaptigim an resimde görüldügü gibi , %20 ile %80 arasi ayar yapabiliyorum sadece.

%80'den yukarida görüldügü gibi sari isaretle hard limit cekilmis yani o siniri asamiyorum.

Lakin diger tanidigim herkes fan hizini %0 ile %100 arasinda ayarlayabiliyor...

Resim asagida...

limit.jpg

Sorun neden olabilir acaba?

Bu hard limit'leri asmak icin google'de okumadigim makale kalmadi.

Lakin nafile asamiyorum bir türlü.

Bir beyin firtinasi yapabilir miyiz bu konuda?

Tesekkürler.

4.1.0 kurdum yenilikler her zaman iyidir. :)
Dedigim gibi sicakliklarla ilgili bir sorunum yok , oyunlari genelde maximum ayarlarda oynuyorum ve gpu en fazla 65 derece isiniyor daha üstüne ciktigini hic görmedim.
Buda gayet makul bir sicaklik ama olur ya , ilerde daha cok isinirsa ve %100 performansla calismazsa diye simdiden konu aciyorum. :)

Afterburner'da fan hızı % 100 yapılabiliyor, ancak bazı ayarlar yapılması gerekir diye hatırlıyorum. Akşam eve geçince PC'den bakıp bilgi veririm.

Neden %100'e çıkarmak istiyorsun zaten kart ısınınca kendi hızını ayarlar. Tavsiyem auto da kalsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Cok tesekkürler er36 ise yaradi sayilir sadece rom'u kaydedemiyorum. (Flashleyemiyorum)

Flash yapmaya calisinca asagidaki hatayi aliyorum.

Kod:
software write protection enabled unable to erase eeprom

Ama bu hatayi asabilirim saniyorum , cmd command'lari sayesinde , google'de onlarca cözüm var birini anlar anlamaz bu hatayi asmayi deneyecegim.
Ama senin verdigin program cok isime yaradi. Sagolasin dostum.

Cezali olmana pek sasirmadim , artik rütin halini aldi cezali üyeler. Hatta cezasiz üye görünce sasiriyorum ben. :)

Saygilar abi :D

Sanırım sizin kartta yazılım koruması var... Ama onunda çözümü var tabi. Size kısa bir zamanda dönüş yapmaya çalışırım.:)

Edit: @Neşeli Enginar bir yanlışlık yapmamak adına, sizin kartın tam Marka ve Modeli nedir?

Son düzenleme:
Sizin ekran kartınızı BIOS'unda fan hızı %80 sınırında.
Eğer %100 çalışmasını istiyorsanız bu adımları takip edin.

Öncelikle Buradan: Скачать файл NVWinFlash.rar. Скачать бесплатно и без регистрации с TurboBit.net Rar dosyasını indirip Masaüstüne çıkarın, dosya içerisindeki ''KeplerBiosTweaker'' uygulamasını çalıştırıp ardından adımları takip edin:

Merhaba dediğiniz programı nette buldum fakat ReadBios tuşu yok sizin verdiğiniz dosya da galiba farklı dosyalarda mevcut acaba dosya elinizdeyse tekrar yüklemeniz mümkün mü ?

Merhaba, dediğiniz programı nette buldum fakat ReadBios tuşu yok, sizin verdiğiniz dosyada galiba farklı dosyalar da mevcut. Acaba dosya elinizdeyse tekrar yüklemeniz mümkün mü ?
Evet, farklı başka bir dosya da var o dosya icerisinde. Ama akşama atabilirim ancak.

Sorduğunuz soruyu ben sormuşum gibi alıntılamışsız. Alıntıladığınız mesajların altına mesaj yazın. Bu bağlamda mesajlarınız karışmamış olur :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı