Gtx 650 ti boost ve Amd Athlon ıı x4 640p

Tolunay ßallı

Hectopat
Merhaba arkadaşlar başlıktan da anlaşılcağı gibi sorum şu : Ben yeni ekran kartı almaya yöneldim bütçem 550-600 TL. Gtx 650 ti boost'u çok önerdiler HD7850 seviyesinde hatta biraz daha üstü kart dediler. Ben de hem ucuz hem de nvida diye kabul ettim hiç nNvida kullanmamıştım. Neyse şimdi sorum şu : Gtx 650 ti boost ekran kartı amd athelon ıı x4 640p 3.00ghz işlemcime darboğaz yapar mı ? Eğer yaparsa 600 TL'ye kadar işlemci, PSU, ekran kartı önerebilir misiniz ?

M4a78lt m t le Anakart
HD5670 ekran kartı gddr3 2 GB
400 W PSU ama peak değeri 350 W
4 GB RAM 1333mhz DDR3

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka işlemci ekran kartı PSU fikri bekliyorum konuda da yazdım zaten :) Ya da olur olmaz diye daha tecrübeli kişilerden riske atmak istemiyorum O.C. işlerinden anlamıyorum çünkü.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güzel ekran kartı ,Vatanda indirim ile 396 TL. 2 gb olması da ileriye dönüklüğünü ,biraz da olsa arttırıyor.
Bu kartı alınız. İşlemcinizi şimdilik kullanın, Çok az darboğaz yapacaktır.

O anakart ile az da olsa overclock yapma şansınız var,işlemciyi 3,4 e çıkarın.Epey faydası olur.

Esas sıkıntı ,powerden. Elinizdeki powerle sakın bu sistemi kullanmayın.
Makul fiata,bu power gayet yeterli.
CORSAIR VS Serisi (CP-9020050-EU) 550W 12cm Fanlı Güç Kaynağı - Ürün Kategorileri

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı