Gtx 660 Crysis 3 Performans

Freedom

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba, Crysis 3 'ü yükledim bilgisayarıma ve 1920 çözünürlükte "Very High" grafik ayarlarında 25-30 Fps aldım. Aslında oyunda kasma olmuyordu, Grafikler ayarlarını "Low"a indirip V-sync ayarınıda kapattım. Fps'im 100'ün üstüne çıktı ve çok akıcı bir şekilde oynuyorum. Anlamadığım konu en iyi ayarlardan low 'a düşürünce öyle aman aman bir grafik farkı göremedim ? Ayrıca Nvidia sürücü sürümüm : 314.22 baya eski bir driver en son güncellemesini yaparsam Ultrada 25-30 oynarken bir artış olurmu?

Bence de öyle . Crysis 3 te very hıgh açtım sonra low açtım o kadar grafik değişmiyor herhalde çözünürlük daha fazla etki ediyor .

Aslında bu ayarların kasmasının sebebi ince detaylardan kaynaklanıyor, mesela silahın üzerindeki dokunun gerçekçiliği, veya yerdeki bir ıslaklığın, patlamalardaki alevlerin, bunlar aslında ilk bakışta pek fark edilmiyor ama hangisini kapatırsanız, ekran kartı daha az render yani tarama yapıyor objelere.

Öyle birşey ki ultra ayar olunca sanki görüntü canlı gibi oluyor. Orta ayar ile ultra arasında bana göre çok bir fark yok.
Benchmark konularını buna göre hazırlıyoruz :) Daha yüksek ayarlarda aradaki fark daha belirgin oluyor rakamsal olarak. Sanırım sizin kastettiğiniz, sırf belli olmayan bir farkı görmek için ekran kartlarına yüzlerce lira verilmesi :)

Benim kastettiğim parası olan elbette gitsin GTX 770, GTX 780 alsın ve oyunları ultra ayarda oynasın bu kartlar zaten ultra ayar için tasarlanmış. Benim anlamadığım, belirttiğim bu kartların altında ekran kartı alıp da oyunları ultra ayar sevdasına akıcı bir şekilde oynamamaları. Halbuki oyunu orta ayara alıp güzel, akıcı bir şekilde oynamak varken.. :D

Benim kastettiğim parası olan elbette gitsin GTX 770, GTX 780 alsın ve oyunları ultra ayarda oynasın bu kartlar zaten ultra ayar için tasarlanmış. Benim anlamadığım, belirttiğim bu kartların altında ekran kartı alıp da oyunları ultra ayar sevdasına akıcı bir şekilde oynamamaları. Halbuki oyunu orta ayara alıp güzel, akıcı bir şekilde oynamak varken..
Kimse sürekli 15-20 fps de oynamaz ki, "Grafik Kalitesi/30-40 FPS" oranını tutturmaya çalışır en fazla.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı