Gtx 660 Performans Sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Freedom

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba, Salı günü Geforce GTX 660 modeli ekran kartı aldım. Bu ve bir çok forumda fiyatına karşı performansı en iyi kartlardan olduğunu öğrendim. Daha önce HD 6570 ekran kartım vardı ve İnfestation oyununda 1024 çözünürlükte 20-25 FPS alıyorken, Gtx 660'da 1920 çözünürlükte 60 FPS gördüm zaten bunu bekliyordum sadece ultrada oyun açılırken geç geliyordu. Oyun içinde kasma problemi yok.

Sistem:
  • Intel i3 3220 1155
  • 4GB DDR3 RAM
  • 500W +80 plus PSU
  • GTX 660

Harddisk ise 320 GB'lık eskiden kalma bir şey, zaten PSU ve ekran kartı alınca ses kesildi ve artık harddiskin sesini çok net duyabiliyorum.
Oyunlarda ekranın gelmesi 5-6 saniye sürüyor. Bu kesinlikle harddiskten olduğunu düşünüyorum.
Bir 128GB SSD disk alsam bu sorun ortadan kalkar mı, i3 işlemcimi bir üst sürüme taşıma vakti geldi mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Harddisk kontrol edin, HD Tune ile.
Daha sonra resmini bura atın.

320 GB İçinde fazla gereksiz uygulama varsa silin. i3 oyun için yeterli. Eğer hız konusunda çok fazla sorun yaşıyorsanız 120 GB bir SSD alıp önemli uygulamaları atın. Farkı göreceksiniz.

HD Tune ile hard disk'imi tarattım ;
nPGj0g.jpg

Zaten harddiskten bildiğiniz tekstil fabrikasında çıkan seslerin aynısından geliyor.
Sorun SSD almak değil, SSD alınca oyunlardaki ekranın 5-6 saniye geç gelmesi gecikecek mi? Acaba onu merak ediyorum.
Bu arada sisteme 4GB ve 128GB SSD eklemeyi düşünüyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı