GTX 670 GPU marka tercihi

Arkadaş ne alacağına karar vermiş. Hala 680 öneriyorsunuz. Hangisi ucuzsa onu al. 3'ü de güzel.
Ben bu kartı boşuna önermiyorum.
Bir arkadaşımın teknik dökümanlarını göstermesinden sonra bu kartı yerinde incelemek için bilgisayarcı arkadaşıma gittim. Kartı elime aldım ve teknik serviste sökerek arkadaşlarla inceledik. O an tabiri caizse gudurdum. Tozlanmaya karşı, ısınmaya karşı, çok ciddi önlemler alınmış ve kullanım ömrünün uzun olabilmesi için gereken herşey yapılmış olan bu karta ben de sahip olmak istedim. Diğer kartlar'da devre kartı zamanla tozlanarak sorun çıkartmasına karşın bu kartın böyle bir sorunu olamaz. Altın kaplama MOS ve kapasitörler, devre yapım teknolojisi ve malzeme kalitesi ile bana göre alınabilecek yegane kartlardandır.
Performans olarak incelediğimde ise;
En üst seviye olan GTX690 modelinden bir alt seviye olan bu kart elbette GTX 690 dan oldukça yavaştır. Ancak fiyat farkı ve kullanılabilirlik göz önünde bulundurulduğunda tek seçenek gibi görünmektedir.

Açıkcası MSI Hawk veya Lightning Vatan'a gelse GTX 680 Lightning alıp MSI'ın da tadına bakmak isterim. İnşallah ben sistem toplayıncaya kadar gelir.

Recep abi ekran kartı rehberinizdeki MSI GTX 680'i nereden edindiniz?

Ben olsam %20 fazla bütçe ile şunu tercih ederdim.
VATAN COMPUTER - MSI - GTX680 Lightning GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kart
Performans testlerinde çok fark olmasa da yapım tekniği ile cidden göz doldurmaktadır.
Harika bir kart ama bütçemi daha fazla aşamam.

- - - Güncellendi - - -

Arkadaş ne alacağına karar vermiş. Hala 680 öneriyorsunuz. Hangisi ucuzsa onu al. 3'ü de güzel.
Aynen öyle ForAnAngeL. Bütçemi buraya kadar zor getirdim. GTX 680 isteyemem.

- - - Güncellendi - - -

Arkadaş nedense ASUS istemiyor. Sebebi nedir ?
ASUS almak istemiyorum. Seçeneklerimdeki kartlardan daha iyi olabilir ama ASUS almayacağım :D

- - - Güncellendi - - -

Ben bu kartı boşuna önermiyorum.
Bir arkadaşımın teknik dökümanlarını göstermesinden sonra bu kartı yerinde incelemek için bilgisayarcı arkadaşıma gittim. Kartı elime aldım ve teknik serviste sökerek arkadaşlarla inceledik. O an tabiri caizse gudurdum. Tozlanmaya karşı, ısınmaya karşı, çok ciddi önlemler alınmış ve kullanım ömrünün uzun olabilmesi için gereken herşey yapılmış olan bu karta ben de sahip olmak istedim. Diğer kartlar'da devre kartı zamanla tozlanarak sorun çıkartmasına karşın bu kartın böyle bir sorunu olamaz. Altın kaplama MOS ve kapasitörler, devre yapım teknolojisi ve malzeme kalitesi ile bana göre alınabilecek yegane kartlardandır.
Performans olarak incelediğimde ise;
En üst seviye olan GTX690 modelinden bir alt seviye olan bu kart elbette GTX 690 dan oldukça yavaştır. Ancak fiyat farkı ve kullanılabilirlik göz önünde bulundurulduğunda tek seçenek gibi görünmektedir.
Önerdiğiniz GTX 680 Lightning harika bir kart. Sadece %20 daha fazla olsada alamam.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı