GTX 680 AMP 85 derece normal mi?

Z4hacriah

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba herkese,

Ben 2 hafta önce vatan bilgisayardan Zotac Gtx 680 AMP Edition ekran kartı aldım. Kartın ısı değerleri boştayken 36-37 derece, oyunlarda 55-70 derece arası ve AIDA64 Extreme testinde ise 86 dereceyi görmekte. Sizce bu değerler normal mi? Cevaplarınızı bekliyorum. Herkese teşekkür ederim.

Saygılarımla.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zotac kullanıyorsunuz ve 1. nesil Kepler kartlarda tam bir facia. Fakat bu bir sorun değil. Öyle bir kart için 85 derece baskı altında gayet normal. Hava akışını iyi tutun ve yazılım olarak daima güncelleyin sistemi. Sorması ayıp kaça aldınız kartı?

534 liraya aldım :D.Okudugum bazı makalelerde işlemciyi karta sabitleyen vidaların gevşek oldugunu bunun Zotac'ın üretim hatası oldugunu söylüyordu.Acaba kartın vidalarını biraz sıksam bir faydası olur mu? Çünkü 2 tane fan ve 4 tane bakır boru var bana çok mantıksız geliyor 85 dereceye kadar çıkması.Bilgileriniz için çok teşekkür ederim.

Zotac Gtx 260 kullandım 6 sene boyunca çok da memnundum.Öncelerde tek fanlı gtx 680 modelini de kullandım herhangi bir ısınma sorunu yaşamıyordum.Kartın vidalarını sıkmak garanti kapsamından çıkartır mı?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı