GTX 680 mi, 7970 GHz Edition mı?

melih714

Hectopat
Selam Recep abi, 1 sene önce ekran kartlarını tanımamız için yaptığın video aklıma kazınmıştı, şimdide Recep'e sor videolarını gördüm, hepsini bir bir izliyorum ASUS'ta çalıştığını söylemişsin çok sevindim. ;)

Gigabyte X68X-UD5-B3 Anakart
Corsair Vengeance 8 GB 1866 Mhz RAM
i7-2700K işlemci
SAPPHIRE HD 5770 Ekran kartı
Aerocool Strike-X GT 850 Watt PSU

Sistemim bu şekilde. Para biriktiriyorum ASUS GTX 680 DirectCU II için. (1201 mhz versiyonu için tabi ki). Ben biriktirene kadar piyasadan kalkmazsa ama.... Tek hayalim sadece ekran kartı kaldı. Çin'de baktım 20000 yuan fiyatı var Türk parası ile 800 TL yapıyor. Uygun fiyatlı distribütör tarafından satılan garanti sorun olmayacak önerebileceğeniz bir yer var mı? Bir de teknoloji ilerliyor, AMD Ghz Edition kartlar çıkarmaya başladı. SAPPHIRE TOXIC 7970 O.C çıktı, GTX 680'den vaz mı geçsem? Bu kart hakkında bilgin var mı? Konu hakkında değerli yorumlarınızı esirgemezseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi yurt dışından satın alacaksan, çok pahalı ürünler sınırda sorun olabiliyor sonra başın ağrıyabilir benden söylemesi. 7970 OC ye gelecek olursak, yine geçemedi GTX 680'i. Özel tasarımlı olmasına ramen, GTX 680 hala önde.

Türkiyede ise en ucuz bilgisayar parçaları bulunan, ve gayet de güvenilir mağaza olan http://www.novabilgisayar.com/ öneririm.

GTX 680 bu mağazada 1300 TL

Şimdi yurt dışından satın alacaksan, çok pahalı ürünler sınırda sorun olabiliyor sonra başın ağrıyabilir benden söylemesi. 7970 OC ye gelecek olursak, yine geçemedi GTX 680'i. Özel tasarımlı olmasına ramen, GTX 680 hala önde.

BBen de sanmıyorum ama Sapphire Technology Web Site 1050 mhz boost hızı mevcut ve biraz sağlam duruşu var. Yurt dışı işine gelirsek, bi tanıdığım vasıtası ile getirtcektim. Çin'e gidip geliyor o ara aklıma takılmıştı. Çin sitelerinde fiyatını görünce Türkiye'den %40 daha ucuz, insan ister istemez etkileniyor. Ama yurt dışı işi yattı, çünki 6 ay sonra gidicekmiş. Ben de Türkiye' den alıcam, araştırma içersindeyim. Yorum için saol, Rusya'dan yollarsan sevinirim. Şaka maka fiyatı ne kadar orada merak ettim :D

Rusya'da 200 Dolar daha ucuz... Asus GTX 680 directcu ii orda 17000 RUS rublesi. TL olarak hesapladığımızda yaklaşık 1000 TL ;)

Bütçen varsa GTX 680 al, kafan rahat etsin. Ama fiyat/performans dersen o zaman yakında fiyatı düşecek olan düz 7970'lerden alıp BIOS Modu ile GHz Edition yapabilirsin :)

Recep abi haklısın GTX 680 alıcam 600 lira eksiğim var, tek isteğim bu kart artık :D

- - - Güncellendi - - -

Farklı bir konu daha açmak istemedim arkadaşlar bir konu hakkında daha yardım ve önerilerinize ihtiyacım var sapphire hd 5770 kullanıyorum, yeni oyunları arşiv yapıyorum kartı alınca oynıcam takıntı oldu artık neyse konuya giriyim bilgisayarı ilk açtığımda 48 derece olan ekran kartı overclock suz oyuna girince 63 derecede oyundan atıyor sistemimi yazmıştım yukarıdaki mesajımda aercool strike x st big tower kasa kullanıyorum ekran kartının tam karşısında ise iki adet shark aercool fan var hız ayarları sonda rpm hatırlıyamadım ama kaliteli fanlar 12 cm lik ben catalst den ekran kartını fan hızını %70-80 kullansam sıkıntı olurmu veya soğutmak için başka bir öneriniz olurmu bana şuan % 50 de fan hızı yardım ve yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

- - - Güncellendi - - -

gta 4 bu arada oyunun ismi 354 mb görünüyor grafik ayarlarında bellek kullanımı bildiğiniz üzere araç ekleme modları var bende 81 mb vehicles.ide dosyasını araç ekleye ekleye 335 mb çıkardım ama bunun ile alakası olduğunu sanmıyorum buda dip not olsun .

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı