GTX 690'dan daha üst bir ekran kartı çıkar mı ?

Grizzly

Hectopat
Merhaba arkadaşlar ben bir şeyi merak ediyorum. Hani NVIDIA 600 serisinde 690 isimli çift gpulu bir ekran kartı var. Peki 700 serisinde böyle bir ekran kartı 800 serisinin çıkmasıyla gelecek mi ? Çift GPU'lu bir 790'la ne gibi şeyler yapılabilir ?

Olay burada AMD'den daha hızlı bir kart üretmek. Olur da nVidia tek GPU ile tahtı ele geçiremezse çift GPU'lu bir model çıkartabilir. Bazen de firmalar nVidia'ya kalmadan kendileri çıkartıyor.

Mesela ASUS ROG Mars IV gelebilir ansızın.

Olay burada AMD'den daha hızlı bir kart üretmek. Olur da nVidia tek GPU ile tahtı ele geçiremezse çift GPU'lu bir model çıkartabilir. Bazen de firmalar nVidia'ya kalmadan kendileri çıkartıyor.

Mesela ASUS ROG Mars IV gelebilir ansızın.

Firmalar çoğu zaman nvidia'nın pcb'sini kullanıyor, çoğu zaman soğutma bile eklemeyip referans tasarımı satıyor. Merak ettiğim şuan titan black neden modifiye edilmiyor, neden hala referans. 3bin lira ödeyip referans kartı almak sizce mantıklı mı ? Evga ve Asus'un pcb kalitesine hayranım. Yeniden tasarladıkları yüksek bütçeli ürünler gerçekten çok iyi. Ama referans tasarım olarak satıyorlar hala titan black'i , neden modifiye etmiyorlar bunu merak ediyorum.

Önemli olan tek GPU ile AMD yi geçmek bunu başarırsa ve AMD de buna karşılak veremezse yavaş yavaş tahtı düşer ve çift GPU yuda koyar NVIDIA sonra paralara boğul.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı