GTX 730 PC eskisi gibi çalışmıyor

erennbls

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Animatör, Web Tasarım.
Bilgisayarı ilk aldığımda çok iyi çalışıyordu Intel Core i5 2.40Hz 8 GB RAM NVIDIA GT 730.
Ama artık tarayıcıdan video izlediğim de bile kasmaya başlıyor Full ekran yapıyorum ama yine kasıyor.
Oyunlarda eskiden 100, 200 FPS alırken artık 60'ın üzerini göremez oldum.
Bilgisayarın içini en son 1 hafta önce temizledim ama değişen bir şey yok.
Discord'u bile açınca CPU %70 diyor.
YouTube'da yayın yapmak istediğimde PC çökecek duruma geliyor.
Tüm ayarlarımı performansa göre ayarladım ama değişen bir şey yok.
Donanımsal mı ya da her şeye gelen güncelleme ve yeniliklerden mi bilmiyorum.
Yardımcı olacak biri olursa sevinirim (PC 3 yıllık)

Son düzenleme:
Bilgisayarı ilk aldığımda çok iyi çalışıyordu Intel Core i5 2.40Hz 8 GB RAM NVIDIA GeForce 730.
Ama artık tarayıcıdan video izlediğim de bile kasmaya başlıyor Full ekran yapıyorum ama yine kasıyor.

Virüs taraması yap ve sıcaklıklara bak.

Bilgisayarı ilk aldığımda çok iyi çalışıyordu Intel Core i5 2.40Hz 8 GB RAM NVIDIA GeForce 730.
Bilgisayar 3 yıllık olsa bile parçalar kim bilir hangi yıldan mesela ekran kartı 5-6 yıllıktır tahminimce.

GT 730'la nasıl 100-200 fps alıyordunuz yahu? O kart ancak Half Life'da falan o FPS'leri alır. i5 demeniz yeterli değil tam olarak nesilini söyleyin. Eğer "Discordda bile" %70 ise mutemelen ilk nesildir o zaman da normal zaten. Açıkçası size birkaç şey önermişler ancak ben bilgisayarınızın önceden de aynı şekilde çalıştığını düşünüyorum. Youtube'de kasmaması gerek ancak ddr3 1066mhz ram'iniz varsa o da bana çok garip gelmedi. Tam ekran yaptıktan 10saniye sonra kasmalar kesiliyor mu? Kesilmiyorsa o zaman sıkıntı var demektir. 3 Yıllıksa ve hiç format atmadıysanız format atıp güncellemeniz çok yararlı olacaltır.

GT 730'la nasıl 100-200 FPS alıyordunuz yahu? O kart ancak Half-Life'da falan o FPS'leri alır. i5 demeniz yeterli değil tam olarak nesilini söyleyin. Eğer "Discord'da bile" %70 ise mutemelen ilk nesildir o zaman da normal zaten. Açıkçası size birkaç şey önermişler ancak ben bilgisayarınızın önceden de aynı şekilde çalıştığını düşünüyorum. YouTube'da kasmaması gerek ancak DDR3 1066MHz RAM'iniz varsa o da bana çok garip gelmedi. Tam ekran yaptıktan 10saniye sonra kasmalar kesiliyor mu? Kesilmiyorsa o zaman sıkıntı var demektir. 3 yıllıksa ve hiç format atmadıysanız format atıp güncellemeniz çok yararlı olacaltır.

GT 730 birçok oyunda öyle FPS'ler alabilir.

GT 730'la nasıl 100-200 FPS alıyordunuz yahu? O kart ancak Half-Life'da falan o FPS'leri alır. i5 demeniz yeterli değil tam olarak nesilini söyleyin. Eğer "Discord'da bile" %70 ise mutemelen ilk nesildir o zaman da normal zaten. Açıkçası size birkaç şey önermişler ancak ben bilgisayarınızın önceden de aynı şekilde çalıştığını düşünüyorum. YouTube'da kasmaması gerek ancak DDR3 1066MHz RAM'iniz varsa o da bana çok garip gelmedi. Tam ekran yaptıktan 10saniye sonra kasmalar kesiliyor mu? Kesilmiyorsa o zaman sıkıntı var demektir. 3 Yıllıksa ve hiç format atmadıysanız format atıp güncellemeniz çok yararlı olacaltır.

Ben PC'yi ilk aldığımda cidden çok güzel çalışıyordu. 1 aydır sadece düzgün çalışmıyor nedenini bilmiyorum

GT 730'la nasıl 100-200 FPS alıyordunuz yahu? O kart ancak Half-Life'da falan o FPS'leri alır. i5 demeniz yeterli değil tam olarak nesilini söyleyin. Eğer "Discord'da bile" %70 ise mutemelen ilk nesildir o zaman da normal zaten. Açıkçası size birkaç şey önermişler ancak ben bilgisayarınızın önceden de aynı şekilde çalıştığını düşünüyorum. YouTube'da kasmaması gerek ancak DDR3 1066MHz RAM'iniz varsa o da bana çok garip gelmedi. Tam ekran yaptıktan 10saniye sonra kasmalar kesiliyor mu? Kesilmiyorsa o zaman sıkıntı var demektir. 3 yıllıksa ve hiç format atmadıysanız format atıp güncellemeniz çok yararlı olacaltır.

GeForce 710M bile CS:GO'da 160 FPS alabiliyor.

Geri
Yukarı