GTX 750 ile i5 750 darboğaz yapar mı?

Ajan ke

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, GTX 750 ekran kartı aldım. H55 anakartım var 1156 pinli şu anki işlemcim i5 660 ve fena şekilde darboğaz görüyorum, şu an için ana kartımı değiştirme şansım yok acaba i5 750 yükseltsem fark yaşar mıyım? Çok pahalı bir işlemci değil kağıt üstünde i5 750 daha iyi (660'a göre). Bu konuda düşüncelerinizi merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yükselteceksen X3440'a yükselt hocam o daha iyi ve aynı fiyattalar ama şimdi ki işlemcinle de darboğaz yapmaması lazım.

Yükselteceksen X3440'a yükselt hocam o daha iyi ve aynı fiyattalar ama şimdi ki işlemcinle de darboğaz yapmaması lazım.
Evet bende alırken böyle bir şey yaşayacagımı düşünmemiştim ancak oyunlarda çok ciddi düşüş problemleri yaşıyorum biraz incelemeden sonra işlemcinin 3200 GHz lerden 1200 lere düştüğünü gördüm bu sürekli oluyor ve sıcaklık da normal işletim sistemim ile ilgili olabilirmi acaba w10 a yükseltsem fark yaşarmıyım
Ben de darboğaz yapmaması gerektiğini düşünüyorum. Ekran kartının ve işlemcinin sıcaklık değerlerini kontrol ettiniz mi?
Ekran kartı ve işlemci sıcaklıkları normal seyrediyor gayet stabil Ram i mi artırsam acaba şuan 8gb ram kullanıyorum sorunun işlemci kaynaklı olduğunu düşünüyorum daha önce gt730 kullanıyordum GTA 5 de sabit FPS lerde akıcı oynuyordum gtx750 ile sürekli drop yiyorum grafik ayarlarını arttırınca normalin aksine PC rahatlıyor sanırım ekran kartı daha fazla görev alıyor işlemci yükü azalıyor ve işlemcim dengesiz çalışıyor yüksek Ghz lerden düşük ghzlere düşüyor arada uçurum oluyor 3000 den 1200 lere işlemci değiştirirsem sorunu çözermiyim yoksa ataladığım bir nokta mı var çözemedim

Son düzenleme:

Geri
Yukarı