GTX 750 Kaç Watt PSU Gerekir?

Ekran kartı için kaç watt PSU almalıyım?

• 400W

Oy: 15 65,2%
  • 300W

Oy: 8 34,8%

• Oy verenlerin toplamı
    23
Kaliteli bir markadır. 12V kanalından 220W güç veriyor buda çok iyi bir deger.

ama ekran kartı için 300 güç kaynağı tavsiye edilmiş siz 220 olanından önermişsiniz başka gerçek 300 güç sağlayan güç kaynağı var mı? Varsa bana ismini yazar mısınız?

Güç kaynagı 300W zaten 12V, 5V gibi kanalları vardır. Ekran kartı ve işlemci bu 12V kanalından beslenir o yüzden önerdigim güç kaynagı yeterli olacaktır.

Güç kaynagı 300W zaten 12V, 5V gibi kanalları vardır. Ekran kartı ve işlemci bu 12V kanalından beslenir o yüzden önerdigim güç kaynagı yeterli olacaktır.
Peki ben şimdi bu ekran kartını alacağım işlemci olarak benim bilgisayarım AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4800+ (2 CPUs), ~2.5GHz olarak kullanıyorum dar boğaz çeker mi?

Fazlasıyla etkileyecektir. Çok eski bir işlemci. G3220 nin ayarında bile değil. Hangi oyunları oynamak için satın alıyorsunuz bu ekran kartını ?
Aslında sadece ekran kartım eskidiği için hangi oyunları oynamak istiyorum oda var
BF3
BF4
GTA4 (KASMADAN MEDİUM OLABİLİR)
VB. MEDİUMDA KASMADAN OYNAYAYIM YETER!

ve birde şöyle bir ekran kartı buldum bu iyimi işimi görür mü? www.hepsiburada.com: MSI Nvidia GeForce GT 730 4GB 128Bit DDR3 (DX12) PCI-E 2.0 Fiyatı

Fazlasıyla etkileyecektir. Çok eski bir işlemci. G3220 nin ayarında bile değil. Hangi oyunları oynamak için satın alıyorsunuz bu ekran kartını ?
Artık Cevap Yazacak mısınız? Sizce bu ekran kartı benim işlemciye dar boğaz çekecek midir?
İşlemci : AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4800+ (2 CPUs), ~2.5GHz
Almak İstediğim Ekran Kartı : www.hepsiburada.com: MSI Nvidia GeForce GT 740 2GB 128Bit GDDR5 (DX12) PCI-E 3.0 Fiyatı
Alacağım Güç Kaynağı : www.hepsiburada.com: Aerocool VX Serisi 400W 28A@12V Aktif PFC Güç Kaynağı Fiyatı

Tekrar merhabalar

Öncelikle işlemci konusunda bahsettiginiz oyunlarda problem yaşarsınız. İkinci olarak NVIDIA GT serisi ekran kartlarını oyun amaçlı üretmez. Bu bütçe ile R7 250 tercih edebilirsiniz. 230 Lira fiyatı var. Kalan bütçe ile anakartınıza uyumlu daha yüksek performanslı bir işlemci takabiliyormusunuz ona bakın. İkinci el ucuz yollu birşey düşürebilirsiniz belki. Seçtiginiz güç kaynagıda gayet güzel. İşlemci değişikligi yapmadan ekran kartı alırım derseniz bütçe el veriyorsa R7 260X tercih edebilirsiniz.

Düzenleme: Bana yenileme için toplam ayırdıgınız bütçeyi söyleyebilir misiniz ? Ek olarak şuan kullandıgınız güç kaynagı 12V kanalından kaç amper veriyor onada bakmanız gerek.

Son düzenleme:
Tekrar merhabalar

Öncelikle işlemci konusunda bahsettiginiz oyunlarda problem yaşarsınız. İkinci olarak NVIDIA GT serisi ekran kartlarını oyun amaçlı üretmez. Bu bütçe ile R7 250 tercih edebilirsiniz. 230 Lira fiyatı var. Kalan bütçe ile anakartınıza uyumlu daha yüksek performanslı bir işlemci takabiliyormusunuz ona bakın. İkinci el ucuz yollu birşey düşürebilirsiniz belki. Seçtiginiz güç kaynagıda gayet güzel. İşlemci değişikligi yapmadan ekran kartı alırım derseniz bütçe el veriyorsa R7 260X tercih edebilirsiniz.

Düzenleme: Bana yenileme için toplam ayırdıgınız bütçeyi söyleyebilir misiniz ? Ek olarak şuan kullandıgınız güç kaynagı 12V kanalından kaç amper veriyor onada bakmanız gerek.
Peki Bana Ekran Kartı Olarak Ne Önerirsiniz?

Tekrar merhabalar

Yani Nvıdıa Ekran Kartı Olarak Bana Ne Önerirsiniz?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı