GTX 750 Sistem Mavi Ekran Sorunu Ve Oyunlarda Kasma Sorunu

ayrodinamik

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,
Sistemim de aşırı derece de gecikme sorunu var. Resimde de görüldüğü üzere (latencymon kullandığım program) ses çıkışı çok kötü. Pıtırtılı cızırtılı bir halde, ve ara ara mavi ekran alıyorum. Ayrıca büyük boyutlu dosyalar indirdiğim de çok küçük miktarlarda eksik indiriyor, oyun kurulumu yaparken sık sık hata alıyorum. En hafif oyunlar bile biraz kasıyor, sistemi ilk topladığımda böyle bir sorunum yoktu. Rahatça Battlefield, 4 Dying Light falan oynayabiliyordum. Sorunun neden kaynaklı olduğunu bulmak için nasıl bir yol izleyebilirim? Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Sistem özelliklerim:
İşletim sistemi: Win10Home(64bit)
Anakart: GIGABYTE G41M-COMBO DDR2-DDR3(1066-1333MHz)
CPU: Intel Core2Quad Q8400 2.66GHz
RAM: HiLevel (2X4)8GB 1333MHz O.C
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 750 2GB 128Bit GDDR5
HDD: WD Blue 1TB 7200RPM

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben PSU'nun içini açmışdım temizlemek için fakat bi kararma yanık falan göremedim, kapasitörlerde bi sıkıntı olabilir mi bilmiyorum.
Şunu merak ediyorum dediğim gibi değiştirip denemediğim PSU dışında bir de işlemci kaldı acaba işlemcinin eskimesi falan böyle bir sorun aşırı derece de sistem gecikmesi yapabilir mi?
Hocam tam emin olamamakla birlikte şöyle söyleyebilirim illa bir yanık, kararma olması gerektiğini düşünmüyorum. Zaman geçtikçe ya da bir şey olduktan sonra bozulmuş, arızalanmış olabileceğini düşünüyorum. İşlemci konusuna gelirsek hani normalde çok rahat bir şekilde oynadığınızı belirtmişsiniz. O yüzden hani acaba güç kaynağı mı arızalandı da yeterli gücü sağlayamıyor ve performansı düşürüyor diye düşünüyorum. Ama belirttiğim gibi kesinlik belirtmiyorum sadece dediklerinizden yola çıkarak bunları düşündüm. Farklı bir güç kaynağı ile deneme şansınız var ise çok güzel olur.

Anlattığınıza göre son zamanlarda donanımsal bir arıza olmamış, yani son zamanlarda yaptığınmız bir güncelleme var mı? BIOS sürümünüz güncel mi ya da bu sorunla BIOS güncellemesi yaptıktan sonra mı karşılaştınız? Anakrt sürekli ısınıp soğuyor ve siz soğutucunun biraz anakartı yamulttuğunu söylüyorsunuz anakart sorunu yüksek ihtimalle çünkü dediğiniz gibi veri kayıpları yolda kayboluyor olabilir.
Anlattığınıza göre son zamanlarda donanımsal bir arıza olmamış, yani son zamanlarda yaptığınmız bir güncelleme var mı? BIOS sürümünüz güncel mi ya da bu sorunla BIOS güncellemesi yaptıktan sonra mı karşılaştınız? Anakrt sürekli ısınıp soğuyor ve siz soğutucunun biraz anakartı yamulttuğunu söylüyorsunuz anakart sorunu yüksek ihtimalle çünkü dediğiniz gibi veri kayıpları yolda kayboluyor olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı