GTX 750 Ti %0 GPU kullanımı problemi

csthor

Hectopat
Daha fazla  
Fortnite oynarken kasma sıkıntım vardı, nihayet buldum. MSI Afterburner'la adım adım izledim. Sorun ekran kartından kaynaklı görünüyor. Ekran kartı kullanımı FPS düşüşü sırasında %0 oluyor. Aynı şekilde ona verilen güç de %0 oluyor. GTX 750 Ti AliExpress'ten alınma. Şimdi aklıma 2 şık geliyor. PSU yetersiz geldiği için ekran kartı kendini kapatıyor veya ucuz etin yahnisi (GTX 750 Ti) yavaş yavaş mideme oturuyor. Sizce sıkıntı hangisinden kaynaklı? Görüşleriniz önemli doğru yada yanlış.

Sistem :
  • i3 4170 3.7 GHz
  • 4 GB 1600 MHz RAM
  • 1 TB 5400 rpm HDD
  • GTX 750 Ti 2 GB 128 bit AliExpress'ten alınma
  • MSI H18M-E33 1600 MHz anakart
  • 300 W PSU
Sistem bu, ayrıca oyun oynarken ekran kartı sıcaklığı 60-70 derece ki bu da doğal.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU kalitesiz ve yetersiz gibi gözüküyor, direkt değişmesi gereken bir ürün zaten.
Sorunu direkt buna yıkmak da pek mantıklı değil. HDD 5400 rpm, RAM 4 GB. Bunların da darboğaz yapıyor olma ihtimali var. O anda GPU kullanımı düşebilir.
Oyundayken kontrol edebiliyorsanız her ikisinin de kullanımını kontrol edin ve bildirin.

PSU kalitesiz ve yetersiz gibi gözüküyor, direkt değişmesi gereken bir ürün zaten.
Sorunu direkt buna yıkmak da pek mantıklı değil. HDD 5400 rpm, RAM 4 GB. Bunların da darboğaz yapıyor olma ihtimali var. O anda GPU kullanımı düşebilir.
Oyundayken kontrol edebiliyorsanız her ikisinin de kullanımını kontrol edin ve bildirin.
Şöyle söyliyim hocam aklıma bu hdd sorunu da geldi .Hemen bir ssd ye sistem kurdum ve direkt oyunu indirdim oynadım sonuç gine aynı değişen birşey olmadı malasef he şöyle birşey var.İnternet kafeye gittiğimde ekran kartının tam performans ile çalıştığını farkettim .Şöyle açıyım isterseniz .Ekran kartı toplam bellek vardı sadece dxdiagda 4000mb falan birşeydi ve hepsi toplam bellekteydi .bende ise yarısı vram yarısı paylaşılan olarak var ekran kartı driverı günceldir.Resimle daha ayrıntılı bir şekilde anlıyacaksınız durumu.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    68,9 KB · Görüntüleme: 41
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı