GTX 750 Ti düşük GPU kullanımı

Ata876

Kilopat
Daha fazla  
Sistemim:
GTX 750 Ti GPU.
Xeon E5450 işlemci.
7 GB DDR2 RAM.
P35 DS3r anakart.
400W PSU.
GTA 5'te mesela CPU kullanımım %80 olduğunda GPU %40 oluyor yani neredeyse yarı yarıya değerler alıyorum. Sıcaklıklarda bir sorun yok. Ayarları yükseltince de bu sefer FPS kaybım oluyor. Ayarları yükseltmeden nasıl GPU kullanımını yükseltebilirim?

Ram'den kaynaklı olabilir Ram'ın MHz değeri nedir?
667 MHz.
Gpu kullanım değerlerini ve CPU değerlerini fotoğrafını atabilir misiniz ? Daha iyi yardımcı olabiliriz.
Ayarlar en düşükte 95 e 43 oluyor, araba sürerken bu değer daha da düşüyor. Fotoğraf yükleyemedim. Şimdi MSAA yı X4 yaptım ve NVIDIA TXAA yı açtım CPU kullanımı ile GPU arasında %8 lik fark var. Üstelik FPS kaybıda 1. Bu fark sorun teşkil etmediği için sorunum da çözüldü. Saolun yinede.

667 MHz.

Ayarlar en düşükte 95'e 43 oluyor, araba sürerken bu değer daha da düşüyor. Fotoğraf yükleyemedim. Şimdi MSAA'yı X4 yaptım ve NVIDIA TXAA'yı açtım CPU kullanımı ile GPU arasında %8'lik fark var. Üstelik FPS kaybıda 1. bu fark sorun teşkil etmediği için sorunum da çözüldü. Saolun yine de.

RAM MHz değeri gerçekten çok düşük. DDR3 destekli bir anakart alıp, minimum 1866 MHz olan RAM'lerden almanı öneririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı